19.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Diváci branky neviděli

15

Zápasu chybělo koření fotbalu, a to góly.

O překvapení kola se postarali fotbalisté Ludgeřovic, kteří vyválčili remízu na horké půdě vážného postupového aspiranta z Fulneku. Samotné utkání ovšem nezaujaté diváky kvalitou zrovna nenadchlo. Domácí sice drželi míč mnohem častěji na svých kopačkách, jenže hosté poctivě bránili a z pevné defenzivy vyráželi dopředu do nebezpečných brejků. Rána Mudrocha z 20. minuty se ale mezi tři tyče nevešla. Fulnek hrozil převážně ze standardních situací, skóre se však v úvodním dějství neměnilo. Druhá půle nabídla obdobný obrázek. Domácí stále marně bušili do svého soupeře, který také dokázal vystrčit růžky. Favorit si pořádně oddechl především po dělovce Mikulíka, protože se otřáslo břevno a dobíhající Zbořil pod tlakem obránce hlavičkoval příliš vysoko. Zanedlouho se Mikulík převtělil v nahrávače a Mudroch protáhl gólmana Rozsypala. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem Rozsypal špatně odkopl balon přímo k Pěntkovi, který však z poloviny hřiště minul odkrytou kasu. V nastaveném čase mohli rozhodnout borci z Fulneku, jenže Černín si opakovaně vylámal zuby na výborném brankáři Hájkovi. Body se tedy v sobotním odpoledni velmi překvapivě dělily.

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča - asistent trenéra: Byl to úplně odlišný zápas z minulého týdne. Vůbec jsme neplnili pokyny trenéra. Chyběl nám hlavně pohyb. Všechny odražené míče měl soupeř, který hrál hlavně v obranné fázi koncentrovaně. Byly tam jen dva náznaky šancí. Ve druhé půli jsme se postupem času dostávali častěji k hostující bráně ale bez úspěchu. Začala to být postupně křeč. Troufám si říct, že bychom v zápase branku nevstřelili. Soupeři gratuluji k bodu a my bod musíme brát.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Remízu bych označil za spravedlivou. Bylo nám jasné, že budou domácí dávat dlouhé balony za obranu, takže jsme schválně zahustili střed hřiště. My jsme se snažili hrozit hlavně z rychlých brejků. Dneska to bylo o běhání. Naštěstí jsme vydrželi se silami a byli jsme za to odměněni bodem. Musím ovšem vyzdvihnout brankáře Hájka, který v nastaveném čase chytil dvě velké šance soupeře.“

M. Rozsypal [-] - M. Kovář [-] (54. J. Štefek [-] ) , D. Mrkvica [-] , O. Klevar [-] - J. Špitalík [-] , J. Černín [-] , L. Vašina [-] (76. J. Šesták [-] ) , P. Zagol [-] , M. Zagol [-] - P. Ďurica [-] , L. Maléř [-]

T. Hájek [-] - M. Pěntka [-] , J. Mudroch [-] , M. Postředník [-] , D. Lischka [-] (85. V. Šafarčík [-] ) , D. Martiník [-] (24. M. Mikulík [-] ) , D. Zbořil [-] (90. J. Smolka [-] ) , V. Polášek [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , T. Krumpholz [-]

ŽK: 32. P. Zagol , 87. J. Černín - 3. T. Krumpholz , 53. V. Polášek , 75. M. Mikulík , 78. J. Kolenko , 79. M. Pěntka .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: FANC Josef - PICMAUS Jiří, KUBÁČEK Vojtěch.