18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Derby pro Kobeřice

13

Kobeřice zlomly odpor soupeře dvěma góly v rozmezí tři minut.

Zhruba pětistovka diváků přihlížela prestižnímu prajzskému derby mezi Kobeřicemi a Bolaticemi. Začátek zápasu si přisvojili borci v domácích dresech. Již v 5. minutě pelášil Šimeček sám na gólmana Kramáře, jenže při kličce se vyhnal do ostrého úhlu a pohladil pouze boční síť. Podruhé Šimeček zpytoval svědomí po akci Oberherra s Kryštofem, protože z výhodné pozice zamířil nad břevno. Hosté premiérově vystrčili růžky při trestňáku Sebraly a dorážce Buchvaldka. Mnohem větší nebezpečí ovšem znamenala akce Šuly, Šamárka a Monsbergera, který nechal vyniknout brankáře Štencela. Strážce kobeřické svatyně se ovšem blýskl hlavně ve 20. minutě, neboť špičkou kopačky vytěsnil tutovku Šamárka. Poté se přihlásili o slovo domácí fotbalisté. Úplně osamocený Kubný však dal své střele příliš velkou razanci, takže balon proplachtil nad horní tyčkou. Nerozhodný stav zrušila až 37. minuta. Kryštof pláchl po levém křídle, Šimeček našel ve vápně volného Kubného a ten nemohl minout prázdnou kasu – 1:0. Bolatice ale nepropadaly panice. Na časomíře zrovna naskočila 59. minuta, když se Slivka po zaváhání Kollka neohroženě hnal za časovaným pasem Sebraly, Štencel ho nešťastně trefil a Slivka lišácky vyrovnal na 1:1. Horký postupový favorit však neházel flintu do žita, což potvrdila 76. minuta. Čerstvý Mezera totiž převzal míč od Šimečka a neomylně zavěsil – 2:1. Domácí okamžitě ožili, jenže Kubný orazítkoval tyčku a Oberherra vychytal Kramář. Po následném rohu Petra Stuchlíka ovšem nikým neatakovaný Kramář nezachytil balon v rukavicích a Oberherr jednoduše pečetil na výsledných 3:1.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, vedoucí Kobeřic: „Derby probíhalo v dobré atmosféře. V první půli jsme byli fotbalovější, když jsme si vytvořili hodně tutovek, jenže trefili jsme se až krátce před přestávkou. Ve druhé půli dokázaly Bolatice vyrovnat, ale naštěstí jsme ještě dokázali zareagovat, když nám pomohl velkou chybou i gólman Kramář. Získali jsme velmi důležité body, protože Fulnek i Jakubčovice vyhráli.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Sešlo se sice dost lidí, ale jinak to překvapivě nebylo moc vyhecované. Zápas moc fotbalové krásy nepobral. V první půli na nás Kobeřice vletěly, poté už se hra vyrovnala. Štve mě, že jsme soupeři všechny góly darovali hloupými chybami. Škoda, že jsme alespoň neremizovali, protože body opravdu nebyly daleko. Tentokrát jsme se doslova porazili sami.“

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (88. F. Rother [-] ) , Z. Kryštof [-] , A. Kubný [-] (81. P. Ševior [-] ) , P. Stuchlík [-] (86. J. Čujek [-] ) , F. Kollek [-] (68. P. Mezera [-] ) , R. Wirth [-] , J. Buchta [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (84. M. Stříbný [-] )