18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Jakubčovice kradly v Lazcích

13

Rozhodující branka padla po přestávce. Lazce nedaly dvě penalty.

Mokré Lazce vlétly do nedělního dopoledního střetnutí jako uragán, když nejprve napřáhl zpoza šestnáctky Wojnar a skákavá rána prolétla těsně kolem tyče. V 17. minutě už domácí slavili. Nepříliš prudký centr Lukáše propadl gólmanovi Bučkovi přímo k Pavlu Galvasovi a ten měl značně usnadněnou úlohu – 1:0. Zajímavý moment nastal ve 28. minutě. Košňovský skvěle zapracoval ve středu hřiště a Wojnar poslal Pavla Galvase do sólového nájezdu. Mokrolazecký bomber však příliš dlouho otálel se zakončením, až se k němu zezadu přiblížil Šťastný, který ho při obranném zákroku fauloval a pískala se penalta. K míči se postavil Pavel Galvas, jenže Buček udržel hosty při životě. Znovu se tedy uplatnilo nesmrtelné fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Ve 33. minutě byl totiž po dlouhém nákopu Schreier u míče dříve než gólman Kovalík, kterého navíc chytře přehodil a mazácky upravil na 1:1. Těsně před přestávkou ještě Šťastný vydláždil perfektní českou uličku pro Chovance, jenže Kovalík se tentokrát zaskvěl. Chovanec si spravil náladu ve 48. minutě. Domácí zadáci marně reklamovali ofsajd a jakubčovický hromotluk s přehledem napnul síť – 1:2. Mokré Lazce měly jedinečnou možnost vyrovnat po dalším nedovoleném zákroku na Pavla Galvase. Pokutového kopu se zhostil Wojnar, ale nasměroval balon nad břevno. Do stejných míst následně zamířil Pavel Galvas, takže hosté se štěstím ukořistili všechny body.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Tuhle porážku beru na sebe, protože jsem neproměnil penaltu. Kdybychom vedli 2:0, tak bychom už nejspíše zvítězili. Místo pojišťovacího gólu přišla chyba brankáře Kovalíka a soupeř se vrátil zpět do zápasu. Po přestávce jsme navíc inkasovali z metrového ofsajdu a pak nám úplně přestal fungovat střed zálohy. Bylo to oboustranně kvalitní utkání, které jsme si prohráli sami.“

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - trenér: První poločas oba brankáři po svých obrovských hrubkách darovali soupeřům góly a navíc domácí nedali penaltu, kterou Buček chytil. První poločas byl v naší režii, ale zle nám zatápěla soupeřova práva strana. Druhý poločas přinesl rychlý gól šťastnou tečí Chovance a pak se nesl v duchu našich zahozených šanci a dalších X nedotažených brejku. A to nás mohlo mrzet, protože jsme soupeři darovali další penaltu kterou opět nedali. Pozitivum je že se rozstříleli naší útočníci a po divokém průběhu jsme rádi za cenné tři body

R. Kovalík [-] - D. Kostka [-] , F. Balda [-] , P. Galvas [-] , Z. Říman [-] , M. Němčík [-] (71. D. Exner [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] (71. K. Lomozník [-] ) , J. Garba [-] (88. A. Novák [-] ) , D. Lebeda [-] , M. Lukáš [-] (77. A. Hiemer [-] )

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] (83. D. Solanský [-] ) , R. Šaran [-] (71. D. Staff [-] ) , D. Chovanec [-] , K. Molnár [-] , T. Murin [-] , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , O. Malina [-] , Z. Sommer [-]

ŽK: 37. M. Němčík - 32. P. Šťastný .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: ČECHÁČEK Petr - FRYČ Lukáš, PÍSEČNÝ Lukáš.