18.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Ludgeřovice přejely Heraltice

13

Domácí dali tři góly a vyhráli.

Důležitou záchranářskou bitvu opanovali fotbalisté Ludgeřovic, kteří svého sobotního soupeře počastovali třemi gólovými ranami. V úvodních minutách ještě hosté vzdorovali, když několikrát vystrčili růžky, jenže Adam Rolný s Čuntou si vylámali zuby na brankáři Hájkovi. Postupem času ovšem přebírali taktovku utkání domácí hráči. Nejprve ustál Zbořil důrazný osobní souboj, jenže slabá střela gólmanu Kleinovi nenadělala větší starosti. O chvíli později dokonce Zbořil rozvlnil síť, jeho trefa však neplatila kvůli ofsajdu týmového parťáka Kolenka. Festival ludgeřovických šancí pokračoval rohem Vojtka, po němž Kolenko prudkou hlavičkou málem zlomil břevno. Na opačné straně přečetl Hájek lob Adama Rolného, načež následoval rychlý brejk a neproměněné tutovky Zbořila s Vojtkem. Domácí borci se tedy podruhé radovali až sedm minut před přestávkou. Po dalším rohovém kopu Vojtka vracel Němec balon do ohně, Mudroch uspěl ve vzduchu a celé dílo dovedl k dokonalosti dobře postavený Zbořil – 1:0. Po přestávce Velké Heraltice otevřely defenzivní stavidla, což byla voda na ludgeřovický mlýn. Domácí se navíc mohli opřít o smrtící standardní situace. V 60. minutě zakroutil Vojtek roh přesně na hlavu Pěntky a ten trošku se štěstím zvýšil na 2:0. Zanedlouho se Zbořil s Pěntkou hnali do slibného přečíslení a posledně jmenovaný znovu nezaváhal – 3:0. Od ještě větší pohromy hosty uchránil Klein, když bravurně vyškrábl přímák Vojtka ze šibenice. Za Velké Heraltice se neprosadili Fojtík se Zemborskim. Tečku za víkendovým duelem pak udělal ludgeřovický dorostenec Šafarčík, který pálil kousek vedle.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Kluky musím pochválit, protože jsme opravdu nehráli špatně. Na začátku zápasu byly Velké Heraltice trošku lepší, ale postupně jsme přebírali aktivitu. Po několika neproměněných šancích jsme se dostali do vedení, které jsme po přestávce ještě zvýraznili, když to soupeř vzadu otevřel. Hosté byli nepříjemní, hodně bojovali, ale hráli pouze po šestnáctku.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: „Výborně připravený pažit umožnil celkem zajímavou a rušnou podívanou, což platilo zejména pro první půli. Hlavně závěr poločasu nabídl doslova smršť tutovek. Po přestávce jsme soupeře skoro nepustili do hry, ale hráli jsme jen po vápno. Náš zlepšený výkon tedy na bodový zisk nestačil, protože domácí dokázali v obou poločasech potrestat naše chvilkové black-outy a my jsme opět prokázali sterilitu v zakončení.“

T. Hájek [-] - D. Zbořil [-] (88. A. Pleva [-] ) , M. Pěntka [-] (83. V. Šafarčík [-] ) , V. Polášek [-] , D. Martiník [-] , J. Mudroch [-] , M. Vojtek [-] (69. R. Bělan [-] ) , M. Postředník [-] (84. D. Hurina [-] ) , J. Němec [-] , J. Kolenko [-] , D. Nagy [-]

P. Klein [-] - J. Tesař [-] (64. M. Návrat [-] ) , D. Šimon [-] (64. J. Košárek [-] ) , P. Čunta [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (81. M. Štěpán [-] ) , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] (83. J. Richter [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Otipka [-] (64. V. Kocián [-] )

ŽK: 66. D. Martiník , 77. M. Pěntka - 22. J. Tesař , 38. D. Šimon , 80. P. Čunta .
Počet diváků: 101. Rozhodčí: CHÝLEK Martin - BORÁŇ Ondřej, BORÁŇ Tomáš.