17.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Velké Heraltice se nadále trápí

26. L. Kužel , 44. L. Buga , 91. D. Moša
13

Chlebičov se do poločasu ujal dvoubrenkového vedení, které v samém závěru ještě jednou brankou pojistil.

Velké Heraltice mohou pouze s nostalgií vzpomínat na loňskou úspěšnou sezonu, protože nyní jim reálně hrozí pád do I. B třídy. Bídnou výsledkovou bilanci si nevylepšily ani proti Chlebičovu, který mohl skórovat již ve 2. minutě. Radek si pěkně vyměnil míč s Metelkou, jenže zblízka pohořel na vytáhlém brankáři Šmajstrlovi. O necelých deset minut později hostům nesklapla ofsajdová past, jenže Otipka po pasu Miroslava Rolného minul vzdálenější tyčku. Nerozhodný stav vydržel až do 27. minuty. Po akci Radka s Metelkou se z poměrně úctyhodné vzdálenosti opřel do balonu Kužel a krásnou ránu nasměroval nechytatelně pod břevno – 0:1. Velké Heraltice mohly odpovědět krátce před přestávkou. Po dlouhém autu Fojtíka zapomněli zadáci Chlebičova na úplně volného Adama Rolného, který ovšem pálil pouze do náruče gólmana Josefuse. Klasicky tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Po standardní situaci soupeře přešli hosté do bleskového kontru, při němž si Buga narazil míč s Radkem a trošku se štěstím ho propasíroval za záda Šmajtrly – 0:2. Bezprostředně poté odpískal rozhodčí Jedlička konec prvního poločasu. Po změně stran domácí tlačili na pilu, jenže v chlebičovské kase exceloval Josefus, který nejprve rozesmutnil Zvadroně s Vladimírem Valchařem. Na opačné straně Matyášek ostrým centrem polaskal tyčku. V 60. minutě hrubě chyboval Došla, ale Fojtík při sólovém nájezdu ztroskotal na Josefusovi. A když už Zemborski po asistenci Adama Rolného napnul síť, tak se mával ofsajd. Poslední slovo si tedy vzal papírový favorit. V nastaveném čase putoval balon po ose Starý – Kužel – Metelka až k Mošovi, který měl před sebou naprosto prázdnou kasu – 0:3.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajtrla, brankář Velkých Heraltic: „Po úvodních nadějných jarních výkonech jsme bohužel zabředli do herního marasmu. Chlebičov nás převyšoval v kombinaci, rychlosti i důrazu, navíc jsme opět vyšli střelecky naprázdno a zaslouženě jsme zůstali bez bodu. Nevyšel nám hlavně první poločas, kdy ve středu dominovali Kužel s Metelkou a rychlíci Buga s Mošou na krajích řádně větrali naše obranné řady. Nástup do druhé půle se nám naopak povedl, jenže jsme akorát rozchytali Josefuse.“

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „Nepodali jsme sice optimální výkon, ale podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě. Velké Heraltice sice hrály hodně důrazně a agresivně, jinak toho ovšem moc nepředvedly. Mrzí mě druhý poločas, v němž jsme se úplně přizpůsobili soupeři. Stejně jako domácí jsme pouze komentovali výroky rozhodčího a nesoustředili jsme se na hru. Udělali jsme několik laciných chyb, které naštěstí soupeř nepotrestal.“

M. Šmajstrla [-] - M. Návrat [-] (80. J. Košárek [-] ) , D. Šimon [-] , P. Čunta [-] (83. D. Žurek [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (83. J. Richter [-] ) , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] , J. Tesař [-] (67. M. Zemborski [-] ) , J. Otipka [-]

C. Josefus [-] - J. Majewski [-] , T. Štefka [-] , M. Došla [-] (75. M. Starý [-] ) , M. Mikuš [-] - D. Matyášek [-] , F. Metelka [-] , L. Kužel [-] , L. Buga [-] (80. L. Gabaj [-] ) , J. Radek [-] (67. M. Dzierža [-] ) , D. Moša [-]

ŽK: 83. M. Zemborski , 83. M. Rolný , 83. A. Rolný , 88. D. Žurek - 70. D. Moša , 88. D. Matyášek .
Počet diváků: 210. Rozhodčí: JEDLIČKA Jan - PÍSEČNÝ Lukáš, TOMAI Martin.