16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Bolatice porazily Jakubčovice

12

Hosté korigovaly pouze výsledek.

Nedělní duel mezi Bolaticemi a Jakubčovicemi nad Odrou nabídl velice zajímavou fotbalovou podívanou. Do úvodní šance se sice dral hostující Schreier, ale jinak na sebe strhával pozornost především domácí bomber Šamárek. Své galapředstavení odstartoval v 9. minutě. Sebrala nejprve posunul balon doprava na Slivku, který odcentroval do šestnáctky, kde vystoupal do vzduchu Šamárek a gólman Buček se natahoval po míči marně – 1:0. Bolaticím samozřejmě narostla křídla, jenže Langer pálil z uctivé vzdálenosti kousek vedle a Šamárek z otočky rozvlnil pouze boční síť. Těsně před přestávkou se osmělili hosté, ale Rybařík měl poněkud vychýlenou mušku. Domácí zvýraznili svůj náskok v 64. minutě. Buchvaldek uviděl rozběhnutého Slivku, který opět našel ve vápně Šamárka a ten prudkou hlavičkou podruhé rozesmutnil jakubčovickou lavičku – 2:0. Potlesk fanoušků si vysloužila rovněž spolupráce mezi Sebralou, Kotíkem a Buchvaldkem, jehož volej olízl břevno. V 74. minutě zkompletoval hattrick Šamárek, když těžil z výborné práce Buchvaldka s Ballarinem a špičkou kopačky poslal míč mimo dosah Bučka – 3:0. Hosté se však nepoložili a v závěrečné čtvrthodince Bolaticím zle zatápěly. Po nedorozumění Kotíka s Gaidou se probil do tutovky Rybařík, jenže zkušený brankář Kramář čaroval. O čisté konto tak přišel až v 83. minutě, když po centru Rybaříka mladíček Sikora nechtěně namazal Šťastnému a ten korigoval na 3:1. Ještě větší drama odmítl Kramář, který výtečně zlikvidoval sólový nájezd Pavelky.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Získali jsme cenné tři body, takže jsme maximálně spokojení. Musím přiznat, že Jakubčovice hrály výborně. Stejně jako my se snažily hrát dopředu, takže utkání se divákům určitě muselo líbit. Hosté tradičně posílali míče do křídelních prostor, ale my jsme s tím poradili. Navíc se hodně dařilo Honzovi Šamárkovi, který vstřelil tři góly. V závěru to mohlo být drama, ale tradičně nás podržel gólman Kramář.“

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár (hrající trenér): Do zápasu jsme vstoupili hodně vlažně, kde přes pomalou a komplikovanou rozehrávkou jsme ještě na naší polovině ztráceli lehké míče a darovali je soupeři. Ale i přesto jsme si vypracovali na začátku velkou šanci, kdy šel Schreier sám na brankáře ale ten ho vychytal a následně z protiútoku jsem dostali gól. Kdy po rychle a jednoduché akci do naší otevřené obrany po centru z kraje ve vzduchu kraloval Šamárek. Soupeř který hrál silově (s tím jsme měli velké problémy), kdy my jsme ty souboje vůbec nepodstupovali, ovládl v prvním poločase střed hřiště. Jen posledních deset minut prvního poločasu jsme začali hrát a vypracovali si po nahrávkách Chovance dvě střelecké příležitosti Schreiera a Rybaříka z hranice penalty, ale ani jednou jsme netrefili bránu. Druhý poločas jsme měli ze začátku optickou převahu, ale velmi složitě jsme se dostávali k zakončení a v útoku jsme byli úplně bezzubí. Soupeř stále hrozil nakopávanými míči na Šamárka a nebezpečnými centry, kdy v rozmezí deseti minut jsme dostali 2 góly. Sedm minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Šťastný po dorážce. Dvě minuty po našem prvním gólu šel sám na brankáře hostující Pavelka, ale drama odmítl. Na konci ještě domácí mohli dvakrát navýšit vedení brejky do otevřené obrany. Dneska jsem si nezasloužili za předvedeny výkon ani bod