16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Balda zajistil domácím tři body

79. F. Balda
12

Rozhodující branka padla dvanáct minut před koncem.

Nedělní dopolední střetnutí mezi Mokrými Lazci a Velkými Heralticemi fotbalové labužníky příliš neuspokojilo. Z počáteční nudy nejprve vybočil slabý pokus domácího Žurka do boční síťky a díru do světa neudělal ani dalekonosný projektil z dílny hostujícího Vladimíra Valchaře. Ve 24. minutě odcentroval do šestnáctky Líbař a Žurek v tísni zakončoval těsně nad břevno. Na opačné straně hledal Fojtík ve vápně úplně volného Kociána, který ovšem na balon nedoskočil. V mokrolazeckém dresu se vzápětí drbal za ušima Wojnar, protože po centru Líbaře hlavičkoval výše, než by bylo zdrávo. Dvě minuty před přestávkou si ještě Žurek naběhl na standardku Wojnara, ale brankář Šmajstrla si poradil. Velké Heraltice litovaly především situace ze 47. minuty. Zvardoň se totiž dostal do výhodné palebné pozice, jenže místo střely ještě nepochopitelně hledal obsazeného Fojtíka. Domácí odpověděli jedovkou Líbaře, mnohem větší příležitosti si ovšem vypracovali hosté. Hodně nebezpečně vypadaly hlavičky Fojtíka s Kociánem, ale Velké Heraltice mrzela zejména tutovka mladíčka Návrata, který selhal tváří v tvář gólmanu Kovalíkovi. Potlesk mokrozaleckých fanoušků následně sklidil Líbař, když nechal vyniknout pozorného Šmajstrlu. Zhruba čtvrthodinku před závěrečným hvizdem mohl rozhodnout Šimon, jenže střela mu vůbec nesedla. Klasicky tedy udeřilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. V 78. minutě si Žurek šikovně vyměnil balon s Hiemerem, posadil ideální centr na hlavu Baldy a ten potvrdil instinkt zabijáka – 1:0. Mokré Lazce tak vyválčily hodně šťastné tři body.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Tentokrát jsme nebyli lepším, ale spíše šťastnějším týmem. Měli jsme velké problémy s hrbolatým terénem, na němž jsme nemohli kombinovat. Sportovně uznávám, že si Velké Heraltice vytvořily více stoprocentních šancí. Naštěstí byly v koncovce hodně zbrklé. My jsme získali velmi cenné tři body. Vstup do fotbalového jara se nám opravdu podařil. Snad to bude v podobném duchu pokračovat.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: : „Jsme velice zklamaní, ale naštvaní můžeme být pouze sami na sebe. Podle mého názoru by zápasu slušela spíše remíza, jenže my jsme bohužel naše šance trestuhodně promarnili. V době našeho největšího tlaku jsme navíc inkasovali. Stále jsme hodně jaloví v koncovce, což je náš dlouhodový problém. Chtěl bych vyzdvihnout výkon rozhodčích, kteří byli výborní.“

R. Kovalík [-] - D. Kostka [-] (82. J. Garba [-] ) , J. Žurek [-] (80. M. Němčík [-] ) , Z. Říman [-] , M. Lukáš [-] , D. Líbař [-] (75. A. Hiemer [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , F. Balda [-] , R. Šimeček [-] (63. D. Exner [-] ) , P. Galvas [-] (46. D. Lebeda [-] )

M. Šmajstrla [-] - V. Kocián [-] , J. Gloga [-] , M. Návrat [-] , J. Otipka [-] (72. M. Valchař [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] , D. Zvardoň [-] (55. P. Čunta [-] ) , J. Tesař [-] (80. J. Richter [-] ) , D. Šimon [-]

ŽK: 32. T. Kosňovský , 85. J. Garba - 40. V. Kocián , 90. K. Fojtík .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: SVOBODA Marian - BEDNÁŘ Marcel, SZWED Marek.