16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Soupeři se rozešli smírně

12

Darkovičky vyrovnaly až deset minut před koncem.

Darkovičky na vlastním stadionu vydřely remízu s ostravskou Vřesinou, které vyšel mnohem lépe první poločas. Hosté od začátku využívali své výrazné výškové převahy, když navíc zahrávali spoustu nebezpečných standardních situací. Domácí čelili vysokému počtu rohových kopů, při nichž měli často více štěstí než rozumu. Paradoxně ovšem inkasovali po rychlém útoku soupeře, který precizně zakončil dlouhán Hloušek – 0:1. Tým z Hlučínska si během úvodního dějství vytvořil pouze dva náznaky šancí, když napřed pálil Bajger vedle, aby následně nespadl do sítě ani volej Turanského po centru Kempného. Ve druhé půli ovšem nastal obrat o sto osmdesát stupňů. Aktivitou hýřil zejména mrštný Bajger. Nejprve ho oslovil krásným křížným pasem Martin Gai, jenže Bajger znovu nezkrotil mířidla. Až necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem odcentroval do šestnáctky Turanský a Bajger zlomil dosavadní střelecké prokletí – 1:1. Hrdinou sobotního duelu se však mohl stát jeho nový týmový kolega Hopkins. Čtyřicetiletý rodák z Anglie totiž ve vápně šikovně tečoval balon, který proletěl zhruba pět čísel kolem tyče. Body se tedy ve víkendovém duelu celkem spravedlivě dělily.

FC Vřesina
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Znovu jsme dali příležitost mladým klukům, ale v prvním poločase nám to moc nešlo, když hosté hodně hrozili ze standardních situací. Hlubina má v mančaftu spoustu vysokých hráčů, přesto jsme hloupě nakopávali míče. Během přestávky jsem tedy musel trošku zvýšit hlas. Ve druhé půli jsme konečně začali hrát kombinačně a navíc se mi zdálo, že Vřesina odešla fyzicky. Remíza je asi spravedlivá.“