15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kravaře rozhodly v první půli

13

Dvěma góly Nestroje zvítězily Kravaře nad Darkovičkami.

Kravaře přivedly během zimy do kabiny známého útočníka Šroma, který se hned ve 3. minutě mohl zapsat mezi střelce. Peterek totiž odcentroval z levého křídla do vápna a Šrom hlavičkoval do vzdálenější tyče. Darkovičky i nadále čelily obrovskému náporu soupeře, jenže Nestroj s Těžkým si vylámali zuby na pozorném gólmanovi Preisnerovi a zmiňovaný Šrom pálil z otočky nad břevno. Ve 20. minutě se ovšem Preisner dopustil obrovské minely, když neudržel střelu Těžkého a Nestroj přispěchal se smrtící dorážkou – 1:0. O pět minut později se Nestroj definitivně pasoval do role zápasového hrdiny. Barcal vyvezl balon dopředu, Pavelek vybídl ke skórování Nestroje a ten krásně vymetl šibenici – 2:0. Darkovičky mohly oživit bodové naděje po dalekonosném pokusu Bajgera, jenže otřáslo se pouze břevno kravařské svatyně. Druhá půle nabídla podobný obrázek. Domácí na trávníku naprosto dominovali, jenže umírali na zahazování stoprocentních šancí. Především Šrom se opakovaně drbal za ušima. Velmi vytížený Preisner navíc bravurně zlikvidoval slibné příležitosti Kupky, Pavelka anebo Těžkého. Hosté se tak vraceli zpět na Hlučínsko s velice milosrdnou dvougólovou porážkou.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Na soupeře jsme od začátku vletěli a z velkého tlaku jsme si vytvořili spoustu šancí, které jsme bohužel zahodili. Pak se naštěstí dvakrát trefil Nestroj, což nás uklidnilo. První poločas se mi opravdu líbil, protože kluci hráli velmi dobře. Po přestávce jsme mohli vstřelit dalších pět gólů, ale bohužel nám to tam nepadalo.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Do Kravař jsme cestovali bez tří hráčů základní sestavy, takže jsme věděli, že to bude velmi těžké. Domácí navíc přes zimu výborně posílili. My jsme se bohužel nedokázali vyvarovat častých chyb, takže po druhém gólu soupeře a zranění Jamnického bylo po fotbale. Sice jsme trefili břevno, ale ani případné snížení by nám zřejmě nepomohlo. Můžeme být rádi, že jsme neprohráli ještě vyšším rozdílem.“

T. Mosler [-] - J. Barcal [-] , E. Peterek [-] (68. P. Kupka [-] ) , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (86. M. Hahn [-] ) , M. Schreier [-] (85. M. Czerný [-] ) , J. Šrom [-] (87. M. Řeháček [-] ) , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (78. F. Baránek [-] ) , J. Tesařík [-] , V. Těžký [-]

T. Preisner [-] - L. Moravec [-] , M. Gai [-] , T. Kabich [-] (65. O. Diviš [-] ) , M. Jamnický [-] (20. A. Zlotý [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] , R. Kempný [-] , M. Bajger [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 38. M. Pavelek - 29. L. Moravec , 34. A. Zlotý .
Počet diváků: 295. Rozhodčí: Šistík Petr - ZÁVODNÝ Vít, BORÁŇ Ondřej.