15.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Lazce otočily skóre po pauze

15. D. Novák - 51. F. Balda , 62. F. Balda , 72. F. Balda
13

Štěpánkovice po půli vedly. Lazce ale třemi góly Baldy zápas obrátily.

Štěpánkovice na vlastním stadionu body příliš často neztrácejí, ale proti Mokrým Lazcům si vybraly černý den. Na začátku jim přitom všechno hrálo do karet. V 15. minutě unikl Grigarčík ofsajdové pasti, nesobecky naservíroval míč Novákovi a ten měl značně usnadněnou úlohu – 1:0. O pár vteřin později si chtěl Grigarčík zopakovat gólovou asistenci, ale Schwalbe nepochopitelně minul prázdnou kasu. Hosté se rozjížděli pomaleji, když se jejich první vlaštovkou stal dalekonosný projektil z dílny Římana. Těsně před přestávkou se po zákroku na Baldu dožadovali penalty, ale píšťalka sudího Dudy mlčela. Domácí na sebe upozornili zkraje druhé půle. Bartusek totiž uháněl úplně sám na gólmana Kovalíka, jenže vymýšlel složitý lob a nakonec vůbec nezasáhl cílené zařízení. V 51. minutě se poprvé přihlásila o slovo čerstvá posila Mokrých Lazců z nedalekých Suchých Lazců. Útočník Balda dokázal balon procpat pod tělem brankáře Lukovicse a vyrovnal na 1:1. O necelou čtvrthodinku později si Balda naběhl na časovaný pas Římana a opět zachoval ledový klid – 1:2. V 72. minutě se mohl nepolapitelný Balda radovat z čistého hattricku. Wojnar odcentroval z křídla do šestnáctky, kde si Balda pohotově zpracoval míč a naposledy pokořil bezbranného Lukovicse – 1:3.

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, trenér Štěpánkovic: „Jsem velmi zklamaný a rozčarovaný. Podali jsme velice špatný výkon, úplně bez myšlenky a nasazení. Přestože jsme vedli, tak jsme hráli opravdu špatně. O přestávce v kabině proběhla bouřka, ale hráči si z toho evidentně nic nevzali. Přístup mužstva se mi vůbec nelíbil. Dneska by nás sfouklo i jedenáct důchodců ze souboru písní a tanců.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Ze zápasu jsme měli docela obavy, protože ve Štěpánkovicích se příliš často nevyhrává. Podle mého názoru jsme byli od začátku lepším týmem, ale rozhodčí nás hlavně v první půli k ničemu nepouštěl. Po přestávce se naštěstí předvedla naše nová posila Balda. Jsme velice spokojení, neboť jsme podali výborný výkon.“

M. Lukovics [-] - D. Novák [-] (79. M. Kancner [-] ) , M. Grigarčík [-] (79. J. Kretek [-] ) , R. Heider [-] , J. Tomíček [-] , J. Dluhoš [-] , A. Schwalbe [-] (66. J. Machala [-] ) , M. Večerek [-] , A. Bartusek [-] , P. Grygarčík [-] , L. Jurček [-] (66. P. Benek [-] )

R. Kovalík [-] - J. Žurek [-] , F. Balda [-] (80. K. Lomozník [-] ) , D. Líbař [-] , T. Kosňovský [-] (58. A. Hiemer [-] ) , P. Wojnar [-] , M. Lukáš [-] , R. Šimeček [-] , J. Garba [-] , Z. Říman [-] , D. Exner [-] (86. P. Ciminga [-] )

ŽK: 41. D. Novák - 43. R. Šimeček , 66. F. Balda .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: Duda Radim - ADAMEC Jiří, TVARDEK Erik.