29.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

--

5

Krnov doma v rámci posledního kola hostil Dolní Datyně. První vzájemné střetnutí přineslo vysoké vítězství Krnova.

Krnov vstřelil dvě branky během tří minut

Celý zápas se hrál ve velké vedru. Již od začátku byli lepším týmem domácí. V úvodu neproměnili až pět velkých šancí. Nejvíce se do nich dostával Miškev, který mohl jít třikrát sám na gólmana, ale míč si vždy ukopl. Hosté si vytvořili dvě dobré šance. Jednou po centru z levé strany zakončoval Baláž, ale gól z toho nebyl. Další měl Cileček, ale taky nezamířil do černého. Domácí hosty přehrávali, a nakonec i přidali úvodní branku zápasu. Ve 34. minutě dostal Havlíček míč na své kopačky a zhruba ze třiceti metrů vystřelil krásně k tyč – 1:0. O dvě minuty později domácí skóre navýšili. Klepáček zatáhl míč po pravé straně a odcentroval na zadní tyč, kde byl volný Sabo, který si míč zpracoval, obehrál stopera a poslal míč nekompromisně do hostující brány – 2:0. Hosté se skoro na nic v poločase nezmohli. Půle tak skončila lépe pro domácí mužstvo.

Krnov přidal další dvě branky

Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako ta první. Hrálo se především na jednu branku, a to na tu hostující. Již ve 47. minutě Krnov odskočil na rozdíl tří branek. Havlíček dostal míč od Hrubého a opět se nemýlil – 3:0. Krnov stále svého soupeře přehrával a hrál ve velkém klidu. Branku však diváci dlouho neviděli. To se poštěstilo až v závěru. V 90. minutě mohli vidět úžasnou branku přímo z rohového kopu. Bartoníček kopal roh z pravé strany, tudíž snad nikdo neočekával, že zkusí ohrozit branku soupeře. Bartoníček zkusil šajtlí překvapit Stacha, a to se mu povedlo. Svým pokusem krásně přehodil gólmana, který jen nevěřícně kroutil hlavou – 4:0. Ihned po brance byl odpískán konec zápasu. Krnov jasně přejel Dolní Datyně čtyřmi brankami.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Zápas víceméně o ničem nerozhodoval, maximálně kdyby nás Datyně porazily, tak by nás předskočily. Těžký zápas, když to beru podle počasí. Úmorné vedro a dusno. Pro kluky hodně náročné. Celý zápas jsme ale byli lepší a hosté vystřelil asi jen dvakrát na branku. Zasloužená výhra. Navíc jsme byli svědky asi nejhezčí branky, kterou jsem asi kdy na vlastní oči mohl vidět. Bartoníček to tam šajtlí skvěle zakroutil.“

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Neskutečné vedro pro oba týmy. My jsme ještě museli dojet autobusem, který bohužel nebyl klimatizovaný, ale na to se nechceme vymlouvat. Bohužel nás přijelo poskromnu, jelikož ne všichni dostali volno v práci. Vytvořili jsme si dvě dobré šance, ale nedali jsme. Soupeři jsme darovali vedení po našich dvou zbytečných chybách. Potom se zápas dohrával už jen tak z povinnosti. Důležité je, že jsme se zachránili.“

J. Řeháček [-] - M. Pokorný [-] , D. Mrukvia [-] , N. Tümmler [-] , M. Ostrák [-] - M. Havlíček [-] , M. Burian [-] , M. Sabo [-] , O. Bartoníček [-] - A. Miškev [-] , A. Klepáček [-] -

D. Stach [-] - D. Cileček [-] , M. Cileček [-] , T. Kaduch [-] , V. Masopust [-] , K. Rozsíval [-] , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , R. Pištěk [-] , J. Cenek [-] , A. Kučera [-]

ŽK: 20. R. Pištěk .
Hráči zápasu: O. Bartoníček , M. Havlíček .
Počet diváků: 165. Rozhodčí: OCHODEK Jiří - PICMAUS Jiří, LALÍK David.