29.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Šenov se zachránil díky dvě gólům v úplném závěru

7. D. Bernatík (p.) , 88. J. Kopel , 90. D. Bernatík (p.) - 18. O. Cverna , 75. L. Černín
5

Šenov v posledním kole hostil doma Bílovec

Šenov se ujal vedení, Bílovec srovnal

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Již v 7. minutě byl ve vápně faulován jeden z domácích hostujícím Tomáškem. K penaltě se postavil Bernatík a proměnil ji – 1:0. O pár minut později musel být stáhnut ze hřiště Tomášek, který se přitom, jak fauloval, zranil. Hosté se hnali dopředu a na vyrovnání nemuseli dlouho čekat. V 18. minutě zahrávali hosté autové vhazování. Míč se dostal až na zadní tyč k Cvernovi, který nabídnutou příležitostí nepohrdl – 1:1. Bílovec byl nadále aktivnějším mužstvem. Šenov hrál hlavně ze zajištěné obrany a na rychlé protiútoky. Hosté svého soupeře jasně přehrávali, ale branku se jim již do poločasu nepodařilo vsítit. Poločas tak skončil nerozhodně.

Bílovec šel do vedení, Šenov v závěrečných pěti minutách otočil zápas

Druhou půli opět měli více ze hry hráči Bílovce. Šenov se dostával do šancí jen sporadicky. Na branku se však muselo čekat poměrně dlouho. Až v 75. minutě zakončil krásnou kombinační akci Černín lobem přes gólmana – 1:2. Nikdo už nevěřil, že by domácí ještě výsledek otočili. Bílovec ještě zahodil několik slibných příležitostí a na řadu se dostali právě domácí ze Šenova. V 88. minutě Bílovec špatně dostoupil své protihráče a po centru ze strany se dostal k hlavičce Kopel a procedil míč do brány – 2:2. Vše už tak nasvědčovalo tomu, že zápas skončí remízou. V 93. minutě ale přišel zvrat. Domácí se v poslední minutě dostali do velké šance, kterou zastavil až faulem jeden z hostů. K penaltě se postavil podruhé v zápase Bernatík a s ledovým klidem jí proměnil. Ihned po brance byl zápas ukončen. Šenov se tak i díky prohře Staré Bělé zachránil v krajském přeboru.

SK Šenov
Libor Král, vedoucí mužstva: “Dvě minuty před koncem jsme prohrávali od dvě branky. Nikdo už ani nedoufal, že se můžeme zachránit. Znova ale budu podotýkat, že tady byl delegát a jak tu byl, tak to bylo úplně o něčem jiném. Rozhodčí pískali to, co měli. Chci vyzvednout celé mužstvo. Chci poděkovat hráčům, kteří tady byli a kteří zůstávají. Naopak teď vystává velký problém. Nikdo nečekal to, že se zachráníme. A to je náš největší problém v tuto chvíli. Hlavně po té finanční stránce, kdy musíme sehnat sponzory a také po stránce hráčů, protože někteří už odcházejí atd. Jsme v těžkém dilema. Bylo to pro nás takové vítězství pro nic, dá se říct. Během týdne se vše rozhodne, jak to bude dál. Na jedné straně jsme slavili a byli šťastní a na té druhé jsme seděli, dívali jsme si do očí a ptali se, jak to bude dál. Není to jednoduché. Já jako vedoucí děkuju všem klukům za to, že jsem je mohl poznat a mohl jsem s němi být.“

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Pro nás to byl zvláštní zápas. Kluci to odehráli v takovém dovolenkovém nasazení. Koncentrace a soustředěnost už nebyla taková, jaká by měla být. I přesto, že jsme do utkání vstoupili špatně, kdy jsme inkasovali z penalty, tak jsme byli lepší. Brzo jsme vyrovnali, ale další branka se nám v poločase již nepodařila vstřelit. Ve druhé půli jsme zahodili několik stoprocentních šancí. Nakonec jsme se dostali do vedení, ale domácí v závěru vrhli vše do útoku a dvakrát jsme inkasovali, kdy druhý gól z penalty byl úplně zbytečný, jelikož jsme tam udělali chybu v dostoupení a přišel zbytečný faul. Zbytečná prohra.“

SK Šenov
R. Szarowski [-] - K. Klos [-] , T. Nguyen [-] , J. Stibor [-] , D. Bernatík [-] , M. Maleňák [-] , M. Koďousek [-] , Z. Bednář [-] , J. Kopel [-] , D. Klimša [-] (76. M. Stehlík [-] ) , V. Babič [-]

FC Bílovec
D. Chvěja [-] - J. Tomášek [-] (11. T. Socha [-] ) , J. Bednář [-] , R. Melecký [-] , O. Cverna [-] , Z. Dresler [-] , L. Černín [-] , O. Urbančik [-] , T. Fendrich [-] , A. Dluhoš [-] , P. Střelec [-]

Hráči zápasu: D. Bernatík .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: LALÍK David - OCHODEK Jiří, ŠABACKÝ Filip.