28.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Pustá Polom dala tři góly Dolním Datyním

13. R. Kuděla , 34. J. Frank , 47. M. Rodek
3

Pustá Polom doma přivítala Dolní Datyně. První vzájemný zápas těchto celků skončil vítězstvím Dolních Datyní.

První půle přinesla dvě branky

Úvod a celkově i celý zápas byl v režii domácího celku, tedy Pusté Polomi. Ve 13. minutě šli domácí do vedení. Z levé strany zahrával rohový kop Potůček. Na přední tyči míč protečoval Poštulka na zadní tyč, kde byl volný Kuděla, který ho jen doklepl nohou do odkryté brány – 1:0. Hosté spíše jen vyklusávali a hráli na půl plynu. I přesto si vytvořili pár šancí, které však nepřetavili v branku. A tak ve 34. minutě přišla druhá branka domácího celku. Rodek se zbavil hostujícího pravého obránce a poslal míč pod sebe na Franka. Hned mohl vystřelit z první, ale volil ještě otočku, která se mu naštěstí pro domácí tým povedla a poslal míč na přední tyč – 2:0. Cileček s Pištěkem se snažili s výsledkem něco udělat. Bohužel je však spoluhráči moc nepodpořili. První poločas dospěl do svého konce a do šaten se šlo za dvougólového vedení Pusté Polomi.

Jediná branka padla hned po přestávce

Začátek druhého poločasu vyšel skvěle domácím. Ve 47. minutě přidali další branku. Po pravé straně utekl Frank. Míč následně poslal pod sebe na Rodka, který z první prostřelil Vasilka – 3:0. Domácí mírně polevili a v horku, které bezpochybně bylo, zbytečně neplýtvali silami. Hosté na tom byli stejně. Hrálo se více o střed pole a hra byla kombinační. Domácí si vytvořili ještě pár šancí, ale přetavit je v branku nedokázali. Hosté z Dolních Datyní také měli ojedinělé příležitosti, ale stejně jako domácí celek je nezužitkovali. Zápas moc pohledný ve druhé půli nebyl. Závěr zápasu se pomalu, ale jistě blížil. Domácí měli ještě jednu větší příležitost, ve které však selhali. Zápas tak skončil jasným vítězstvím Pusté Polomi. Dolní Datyně po dvou výhrách v řadě tentokráte ztratili všechny body.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Byl to jeden z naších lepších zápasu. V celém jeho průběhu jsme byli lepší. V první půli jsme si vytvořili dvoubrankový náskok a měli jsme i další šance. Ve druhém jsme dali hned na začátku na 3:0, čímž jsme to utkání rozhodli. Pak jsme dali další dva góly, které nám neuznali po sporných ofsajdech, ale to je jedno. Určitě jsme dominovali na hřišti.“

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Jak jsme hráli předchozí tři utkání dobře, tak teď přišlo po vítězné šňůře uspokojení. Hrálo se v neděli, což asi nemůžeme, protože kluci “paří“ už od pátku. Potom přijedou rozbití a pro nás to byl zbytečný výlet. Spíše to vypadalo jako přátelské utkání nebo exhibice a přišli si jen v tom horku zahrát. Hlavně aby se nikdo nezranil, neběhali a bylo to celkově bez nápadu. Žádná bojovnost, prostě to jenom odchodili. Hráli snad jenom dva hráči. Vyzdvihl bych Pištěka, který chodil do soubojů a Cenka, že chtěl tvořit hru. Zase nás sice jenom bylo poskromnu, ale to nás neomlouvá. Hraje se o prestiž a můžeme mít ještě nějaké bodíky a skončit ještě o místo výš. Velké zklamání. Chybí jim úcta ke spoluhráčům i ke mně a i vedení, které jim dává nějaké podmínky, takže by to měli odjezdit a potom až si to pivo dát a pokecat, co bylo špatně. Velká nespokojenost. I na tu bídu, co byla, tak byli nějaké šance. Objektivně to klidně mohlo skončit 7:3. Ale je to prostě ve hráčích. Jeden to znechutí druhému, druhý třetímu a půlka manšaftu se veze. Jsem nazlobený. Já už v létě od mužstva odcházím. Svou misi v podobě záchrany jsem splnil.“

V. Minařík [-] - A. Blucha [-] , L. Poštulka [-] , J. Frank [-] (85. D. Muczka [-] ) , R. Vítek [-] (68. M. Matějček [-] ) , P. Pomp [-] , M. Rodek [-] , M. Minařík [-] , D. Kostera [-] (76. M. Švábík [-] ) , P. Potůček [-] , R. Kuděla [-] (76. A. Černohorský [-] )

J. Vasilko [-] - J. Cenek [-] , D. Cileček [-] , A. Kučera [-] , T. Kaduch [-] (78. D. Polášek [-] ) , J. Marek [-] (61. M. Cileček [-] ) , K. Rozsíval [-] (68. V. Masopust [-] ) , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , R. Pištěk [-] , R. Čopák [-]

Počet diváků: 60. Rozhodčí: JURAJDA David - VIDLIČKA Daniel, DVOŘÁK Martin.