28.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

--

3

Stará Bělá doma přivítala Polanku. Podzimní utkání skončilo vysokou výhrou Polanky.

V prvním poločase padlo osm branek

Na první branku se opravdu nemuselo dlouho čekat, domácí jej darovali Kalužovi špatnou malou domů již ve 2. minutě. Pro něj už pak nebyl problém prostřelit Ducháčka – 0:1. O minutu později přihrával Kaluža Skřehotovi, ale jeho pokus domácí brankář chytil. Za další minutu později pálil zpoza šestnáctky z první Gajďok a Ducháček vyrazil míč na roh. I přes spoustu šancí hostů dali branku domácí. V 6. minutě bylo vyrovnáno po chybě Vybírala. Jurásek šel sám na branku a přehodil Řehulku – 1:1. O čtyři minuty později už vedli opět hosté. Andrýsek nakopnul míč před šestnáctku, kde ho Šindler sklepnul na volného Bartoše a ten střelou na zadní nedal brankáři šanci – 0:2. Ve 13. minutě po akci Gajďoka a centrujícího Skřehota zakončoval hlavou Šindler jen do brankáře. O minutu později pálil po pěkné kombinaci hostí Koutný nad. Ve 21. minutě bylo opět vyrovnáno. Po průniku domácích po levé straně zakončoval akci Dziža – 2:2. Poté však přišla smršť gólů hostujícího celku. Ve 28. minutě poslal hosty do vedení po přihrávce Skřehota Koutný – 2:3. V 38. minutě zahrával Koutný přímý kop z levé strany a Andrýsek hlavičkou navýšil vedení – 2:4. O pět minut později zahrával Koutný další přímý kop a po závaru před domácí svatyní ho poslal do branky Bartoš – 2:5. V závěru poločasu vstřelil další branku po akci Koutného a Kaluži krásnou střelou Šindler – 2:6. Po vyrovnaném úvodu poločasu přišla drtivá vlna v podobě čtyř branek hostů v řadě.

Druhý poločas už moc gólů nepřinesl, jediný vstřelil v závěru Ševčík

Ve druhém poločasu udělali hosté řadu změn a nechali zahrát i kluky z lavičky. V 56. minutě trefil po rohu Koutného hlavou břevno Gajďok. Hra se skoro úplně zklidnila. Hosté hráli v úsporném režimu. Přece jen si ale vytvořili ještě pár šancí. V 78. minutě pálil Kaluža, Ducháček míč vyrazil před sebe k volnému Drulákovi, který ho ale ani na dvakrát nedokázal překonat. Branka však přece jen přišla- V 85. minutě zakončil průnik Kaluži Ševčík a zvýšil na konečných 2:7. Polanka si tak připisuje další vysokou výhru nad Starou Bělou a stále je ještě ve hře o mistrovský titul. Na Frenštát ztrácí před závěrečným kolem dva body.