28.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Břidličná prohospodařila dvoubrankové vedení a s Českým Těšínem remizovala

3

Český Těšín přivítal Břidličnou. První vzájemný zápas skončil výhrou Břidličné.

V úvodu se dostala Břidličná do dvoubrankového náskoku

Již od začátku se odehrávalo utkání ve vysokém tempu. Hosté si vytvořili řadu šancí. Jedna z úplně prvních příležitostí skončila brankou. Ke střele se dostal Holčák a prostřelil Gradka – 0:1. Hosté byli na koni. Domácí úvod vůbec nezachytili. Již v 11. minutě vstřelila Břidličná druhou branku. Tentokráte se mezi střelce zapsal Sklenařík – 0:2. Od druhé branky aktivita mírně upadla a hra se vyrovnávala. Domácí se začali dostávat více a více do svých šancí. Žádnou však neproměnili. Hosté taktéž. Doslova spálili vše, co se dalo. A jak se ve zbytku zápasu ukázalo, tak je tyto neproměněné příležitosti stály body. Do půle už branka nepadla, a tak se šlo do šaten při vedení Břidličné o dvě branky.

Domácí se herně zvedli, během pár minut dokázali vyrovnat

Druhá půle patřila domácímu celku. Hosté nezachytili začátek a již ve 48. minutě inkasovali. Svou střelu umístil Vlachovič do míst, kam se brankář Čechách natahoval jen marně – 1:2. Zvýšená aktivita domácích hosty zaskočila. Vyrovnání přišlo vzápětí. K míči se opět dostal domácí Vlachovič a svou druhou brankou průběžný stav vyrovnal – 2:2. Zápas byl nahoru dolů. Oba celky se hnali za vítězství a chtěli ho překlopit na vlastní stranu. Druhou polovinu druhého poločasu dostávali hosté domácí do mírného tlaku. Bohužel pro ně však opět zahazovali i nemožné. V závěrečných minutách to bylo opět nahoru dolů s velkým počtem šancí na obou stranách. Diváci však už branku neviděli a po celkovém průběhu zápasu si oba celky připisují zaslouženou remízu.

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Zápas začal od začátku ve velkém tempu a brzo jsme se dostali do vedení Holčákem. Neustále jsme hrozili ze stran a šancí bylo opravdu mnoho a brzy se dostáváme do vedení 2:0. Soupeř si také vytvořil své šance, které ale neproměnil. U nás to bylo opravdu až neskutečné, co jsme zahazovali. Ve druhém poločase jsme chtěli zachytit začátek. Bohužel náš protiútok zachytil soupeř a brzo snížil na 2:1. Nemohli jsme se dostat do tempa a soupeř hrozil. Také zaslouženě vyrovnal, až ve druhé polovině se dostáváme do šancí a opět zahazujeme. Posledních minut mohl každý výsledek otočit na svoji stranu, ale nakonec si rozdělujeme zaslouženě po bodu. Na jaře máme pouze jednu prohru a třetí místo držíme o deset bodů. Takže panuje spokojenost. Těšín měl skvělé připravené hřiště.“