27.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

42. J. Hrubý , 65. M. Sabo , 69. J. Houdek - 3. Z. Eršil , 38. P. Dao
8

Krnov doma přivítal Háj ve Slezsku. První vzájemné utkání skončilo výhrou Háje.

Hosté šli do dvoubrankového vedení, domácí snížili v závěru

Úvod vyšel skvěle hostům z Háje. Eršil napřáhl z třicetipěti metrů a trefil neskutečně šibenici – 0:1. Domácí mohli hned v 5. minutě vyrovnat. Dostali se do protiútoku čtyři na jednoho. Bohužel pro domácí se útočník rozhodl místo přihrávky pro střelu, kterou však namířil pouze do gólmana. Krnov měl více ze hry. Háj zatlačil a vytvořil si několik slibných šancí. Bartoš však Háj skvěle podržel. Ve 31. minutě dokonce domácí nastřelili Houdkem břevno hostující svatyně. A tak přišlo na staré známé pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 38. minutě nacentroval Janíček do vápna, kde našel na malém vápně úplně volného Daa, který hlavou míč prodloužil do branky. Krnov to nesložilo a nadále si vytvářel své příležitosti. Ve 42. minutě se dostal míč asi tři metry za šestnáctkou k Hrubému, který vymetl šibenici Bartošovy branky – 1:2. První poločas tak nabídl tři branky a do šaten se šlo za jednogólového vedení hostí.

Krnov dominoval a vývoj utkání i se štěstím otočil

Druhá půle byla z velké části v domácí režii. Krnov stále tlačil a v 65. minutě se dočkal vyrovnání. Hrubý u lajny vybojoval takřka ztracený míč. Následně poslal dobrý centr do šestnáctky, kde se po několika odrazech dostal k míči Sabo, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Tlak domácích neupadal a přineslo to své ovoce už o čtyři minuty později. V 69. minutě nakopli domácí dlouhý míč do šestnáctky. Tam se díky nedorozumění srazil gólman s obráncem a Houdek už měl lehkou práci, kdy míč pouze uklidil do prázdné brány – 3:2. Domácí chtěli ještě stvrdit vítězství. To se jim však nepovedlo, ale nemusí je to vůbec mrzet. Hosté hru zjednodušili nakopávanými míči, ale Krnov vše ubránil. Domácí tak otočili nepříznivý stav a sklapla takzvaná “Csaplárova past“.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Pro diváky určitě zajímavé utkání. Padlo pět krásných branek. Háj jsme většinu zápasu přehrávali. Bohužel se rychle dostali do vedení a poté přidali i druhou branku. Stav ale vůbec neodpovídal našemu výkonu. Naštěstí jsme do půle snížili. Druhá půle už byla v naší režii a výsledek jsme otočili. Nakonec jsme zaslouženě zvítězili. Na úrovni krajského přeboru to byl jeden z nejlepších zápasů v této sezóně.“

J. Řeháček [-] - J. Šimčík [-] , M. Ostrák [-] , D. Mrukvia [-] , M. Pokorný [-] - J. Hrubý [-] (77. A. Klepáček [-] ) , O. Bartoníček [-] , M. Burian [-] , M. Sabo [-] - J. Houdek [-] (83. D. Čevela [-] ) , A. Miškev [-] (89. N. Tümmler [-] ) -