25.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Krnov si poradil s Petrovicemi

10. J. Šimčík (p.) , 39. M. Sabo - 26. M. Sikora
8

Krnov doma hostil Petrovice. První vzájemný zápas skončil vysokou výhrou Petrovic.

Krnov rozhodl na konci poločasu

Do zápasu vstoupili lépe domácí a po pár chvílích se dostali do vedení. V 10. minutě vyslal Bartoníček skvělý pasem Miškeva do šestnáctky, který byl faulován a pískal se pokutový kop. K míči se postavil Šimčík s nabídnutou šancí si poradil – 1:0. O chvíli později mohli jít domácí do dvoubrankového vedení. Ve velké příležitosti se ocitl Sabo, ale trefil pouze břevno Majerczykovy branky. A tak místo navýšení skóre přišlo vyrovnání od hostujícího celku. Ve 26. minutě byl odpískán faul před šestnáctkou domácích. Standardní situaci zahrával Sikora a svým skvělým zakončením nedal Řeháčkovi žádnou šanci – 1:1. Utkání nadále veleli domácí. Míč více drželi na svých kopačkách a byli nebezpeční směrem dopředu. Ve 39. minutě se Krnov opět ujal vedení. Po ruce hostujícího záložníka se ke standardce, přibližně ze třiceti metrů, postavil Bartoníček. Míč nacentroval do šestnáctky, kde si pro míč sice běžel gólman hostí, ale ještě těsně před ním ho dokázal předskočit Sabo a hlavou poslal balón do branky – 2:1. Poločas tak nakonec skončil lépe pro domácí družinu.

Petrovice se mírně herně zvedli; domácí spálili, co se dalo

Do druhé půle se snažili hosté na soupeře vletět. Bohužel pro ně si však žádné velké šance nevytvářeli. Podstatná část druhého poločasu se odehrávala mezi vápny obou celků. Petrovice hru zjednodušovali, ale všechny nakopávané míče domácí skvěle odvraceli. Krnov se přes pasáž, kdy hosté zkoušeli s výsledkem ještě něco dělat, dobře přenesli a začali opět na hřišti dominovat. Své nadějné příležitosti však trestuhodně zahazovali, stále byli zbytečně pod psychickým tlakem a báli se o výsledek. Marnost zakončení v druhém poločase vygradovala v 80. minutě. Střídající Mrukvia dostal výbornou přihrávku do vápna, kde asi ze tří metrů nedokázal seřídit mířidla a prázdnou bránu vysoko přestřelil. Z následného protiútoku mohli hosté opět vyrovnat, ale to se jim nepodařilo. Utkání se poté už jen dohrávalo. Krnov ho dotáhl do úspěšného konce a zajistil si setrvání v krajském přeboru i pro další ročník.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Hosté měli maximálně dvě šance za celý zápas. My jsme šance zahazovali, což nás nakonec mohlo mrzet, ale jinak je hodnocení pozitivní. Máme již jistotu záchrany, takže se to hodnotí dobře. Nejvíce mě mrzí, že jsme spálil i největší tutovky, které kdybychom proměnili, tak by se zápas pro nás dohrával v klidu. S jarem jsme zatím spokojení a myslím si, že příští ročník bude zase o něčem jiném.“

J. Řeháček [-] - J. Šimčík [-] , M. Pokorný [-] , J. Houdek [-] , M. Ostrák [-] - M. Sabo [-] , M. Burian [-] (69. N. Tümmler [-] ) , J. Strýček [-] (74. D. Mrukvia [-] ) , O. Bartoníček [-] - A. Klepáček [-] (90. D. Čevela [-] ) , A. Miškev [-] (86. V. Tomášek [-] ) -