25.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Háj ovládl derby v Oldřišově

30. J. Pfleger - 43. P. Dao , 49. J. Droppa (vl.) , 80. P. Konvička (p.)
8

Oldřišov doma přivítal v derby Háj. První vzájemné utkání skončilo vítězstvím Háje.

Poločas skončil nerozhodně

Zápas začal skvělou šancí hostů. Ve 2. minutě udělali domácí chybu. Žídek zkazil přihrávku a tu vystihl Dao, který střelou zpoza vápna nepřekonal Kubného, který skvěle zasáhl. V 8. minutě utkání se do šance dostal Janík. Krásně si obhodil obránce a vystřelil. Hlaváček míč vyrazil před sebe, kde byl Kurka, který kolenem zkusil gólmana přelobovat, ale trefil pouze břevno. Ve 13. minutě centroval Janík na Dřizgeviče, který hlavou jen těsně minul Hlaváčkovu branku. Ve 21. minutě se domácí dostali do akce tři na tři. Bořucký přihrál míč na Janíka, který z první centroval na Moce. Ten bohužel pro domácí přestřelil ve výborné pozici. Ve 30. minutě se diváci dočkali první branky. Asi dvacet metrů před brankou se kopal přímý kop. K němu se postavil Pfleger a nádherným obstřelem přes zeď nedal gólmanovi šanci – 1:0. Ve 38. minutě byla k vidění pohledná kombinace mezi Bořuckým a Dřizgevičem. Bořucký se dostal ke střele, ale gólman ho na poslední chvíli vyrazil na roh. Ve 43. minutě ztratil Dřizgevič míč na vlastní půlce. Dao mu balón vypíchl a po svém samostatném úniku srovnal – 1:1.

Hosté rozhodli z kraje poločasu, pojišťující branku přidali v závěru

Vstup do druhé půle skvěle vyšel Háji. Ve 49. minutě zahrával standardní situaci Janíček. Centr našel pouze obránce Droppu, který však míč prodloužil do vlastní sítě – 1:2. Spoustu šancí vystřídal trochu klidnější fotbal. Hrálo se o střed hřiště a nikdo nechtěl opět udělat zbytečnou chybu v rozhrávce. Další šance se naskytla až v 70. minutě. Pfleger našel z rohu Fuska, který měl na hlavě vyrovnaní, ale netrefil bránu. V 79. minutě zahrávali domácí roh. Z toho šance pro domácí nebyla, ale naskytla se příležitost pro hosty v podobě rychlého protiútoku. Na půlce hřiště nezadržel Moc Daa, který upaloval sám na gólmana. Kubný mu vletěl pod nohy a Dao i s lehkým hereckým představením si vymodlil penaltu. K té se postavil Konvička a bezpečně ji proměnil – 1:3. Více se toho už do konce zápasu nestalo. Háj si odvezl z Oldřišova tři body a poskočil na čtvrté místo.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí mužstva: “Zápas byl hodně vyhrocený a vyhecovaný. Velké množství faulů a osobních soubojů. Bylo to derby, jak má být. Měli jsme bohužel slabší konec prvního poločasu a začátek druhého. Druhý poločas jsme hráli více my a Háj se spíš jenom bránil. Bohužel jsme dostali z brejku a po vymyšlené penaltě na 1:3.“

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “Začátek byl opatrný. My jsme měli dvě tři šance, ale dvakrát nám to uteklo. To samé domácím. Takový vyrovnaný zápas. Inkasovali jsme po zbytečném faulu. Nakonec jsme aspoň do poločasu vyrovnali. V šatně bylo dusno, protože přestávali hrát a mysleli si, že to půjde samo. Vzali si to k srdci. Hned z kraje jsme dali branku. Pak jsme to pojistili v závěru z penalty. Myslím si, že za druhý poločas jsme si ty těžce vydřené tři body zasloužili.“

J. Kubný [-] - J. Pfleger [-] , M. Žídek [-] , J. Droppa [-] , V. Jadrný [-] (86. R. Morong [-] ) - J. Janík [-] , P. Dřizgevič [-] , B. Moc [-] (80. L. Pavlíček [-] ) - D. Bořucký [-] , R. Kurka [-] (46. A. Teichmann [-] ) , J. Fusek [-] -

P. Hlaváček [-] - R. Kolig [-] , P. Uvíra [-] , J. Stošek [-] , P. Žůrek [-] , M. Vyležík [-] , I. Janíček [-] , Š. Blažej [-] , J. Lampa [-] (85. J. Toman [-] ) , P. Konvička [-] , P. Dao [-]

ŽK: 76. P. Dřizgevič , 79. J. Kubný - 26. Š. Blažej , 70. J. Lampa , 77. P. Žůrek .
Hráči zápasu: P. Hlaváček , P. Dao .
Počet diváků: 140. Rozhodčí: SVOBODA Marian - SLANÝ Jan, OCHODEK Jiří.