25.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Dolní Datyně dokázaly v závěru vyrovnat proti Českému Těšínu

8

Dolní Datyně doma přivítaly Český Těšín. První vzájemné utkání skončilo remízou.

Nevýrazný první poločas

Toto utkání začalo velice opatrně. Velkou a podstatnou část první půle se hrálo od vápna k vápnu. Moc se toho neudálo. Oba týmy se snažily hrát kombinačně a hrálo se v takové pohodě. První branka přišla v 17. minutě. Na půlce hřiště udělal chybu domácí Čopák. K míči se dostal Vlachovič a střelou zhruba z dvacetipěti metrů překonal Vasilka v bráně – 0:1. Hosté ještě mohli vedení navýšit, ale to se jim nepodařilo. Opět se hrálo o střed hřiště a bez více šancí. Poločas se dohrál v klidném tempu a do šaten se šlo lépe hostům z Českého Těšína, kteří vedli o jednu branku.

Dolní Datyně vyrovnaly v úplném závěru

Ve druhé půli se hrálo úplně jinak. Domácí vystoupili z klidného módu a začali se čím dál tím více dostávat agresivně do šancí. Ve velké příležitosti se po nádherné přihrávce do vápna ocitl Cenek, ale střílel vedle. Domácí nadále zvyšoval svůj tlak. Po rohovém kopu se dostal do zakončení Pištěk a orazítkoval tyč hostující svatyně, kterou hájil Pecha. Šance střídala šanci. Čopák se ve vápně dostal k voleji, ale gólman s pomocí obránce dokázali míč vyrazit a zažehnat nebezpečí. Tlak domácí družiny stále stoupal a Český Těšín nevěděl, kde má skočit první. Do velké příležitosti se nachomýtl střídají hráč, ale od stehna se mu míč odrazil přímo ke gólmanovi. Dolní Datyně se alespoň vyrovnání přece jen dočkaly. Domácí zatáhli míč po pravé straně. Střílený centr do šestnáctky si mezi malým vápnem a penaltou našel Rozsíval a dotlačil balón do branky – 1:1. Utkání tedy skončilo remízou a domácí si připisují další důležitý bod k záchraně.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Pro mě pikantní utkání, protože jsem v Českém Těšíně působil. První půle nám moc nevyšla a hosté se ujali vedení. Druhá půle už byla o něčem jiném. Dominovali jsme, ale dokázali jsme skórovat až v závěru. Sice každý řekne, že bod po gólu v závěru je dobrý, ale myslím si, že jsme byli lepším týmem a vytvořili jsme si mnohem více šancí.“

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “Byl to takový neslaný nemastný zápas. Bojovný a na malém hřišti. Nakonec nás mrzí, že jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce.“

J. Vasilko [-] - J. Cenek [-] , J. Greger [-] , A. Kučera [-] (75. M. Cileček [-] ) , R. Čopák [-] , K. Rozsíval [-] , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , T. Gistinger [-] (80. T. Kaduch [-] ) , R. Pištěk [-] , D. Cileček [-]

V. Pecha [-] - O. Byrtus [-] , J. Zogata [-] , P. Šiška [-] , M. Folwarczny [-] (80. M. Škuta [-] ) , M. Krucina [-] , M. Vlachovič [-] , D. Michalisko [-] , M. Sostřonek [-] , D. Siekiera [-] , V. Bujok [-]

ŽK: 83. R. Čopák , 86. T. Kaduch - 20. D. Michalisko .
Hráči zápasu: K. Rozsíval - M. Vlachovič .
Počet diváků: 121. Rozhodčí: ŠUJAN Stanislav - ŠAFRÁN Martin, ŠABACKÝ Filip.