25.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Břidličná zvítězila nad Bílovcem gólem z půlky

8

Břidličná doma hostila Bílovec. První vzájemné utkání skončilo výhrou Břidličné.

Bílovec se ujal vedení

Zápas mezi třetím a čtvrtým týmem krajského přeboru přinesl vyrovnaný první poločas. Více šancí si sice vytvořili domácí, ale hosté jim dali lekci z produktivity. Hrálo se mezi vápny a o střed hřiště. Žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Hrálo se důrazně a hráči si nenechávali příliš mnoho prostoru. Velká část první půle však branku nepřinesla. Břidličná nedokázala proměnit velké příležitosti, a tak ve 30. minutě přišla první branka na straně Bílovce. Po krásné kombinaci na levé straně přišel míč do šestnáctky a díky důrazu se k míči dostal Dluhoš. Ten míč ještě prostrčil na Cvernu, který si s ním věděl rady a rozvlnil síť za zády Žifčáka – 0:1. Břidličná se z gólu do poločasu neoklepala a žádnou velkou příležitost neměla. To se dá také říci o hostech. První půle dospěla do svého konce, kdy byl šťastnějším celkem hostující tým.

Holčák dvěma góly zápas otočil

Druhá půle byla úplně o něčem jiném. Hosté jakoby přestali hrát. Kupili chybu za chybu a i díky nedůrazu pouštěli domácí do velkých šancí. Břidličná nejprve nedokázala vsítit branku. Kazila jí to především finální fáze a koncovka. Domácí se dočkali až 63. minutě. Po chybě Bednáře s Cvernou přišlo vyrovnání. K míči se dostal Holčák a svou šanci proměnil – 1:1. Domácí se nadále hnali za vítěznou brankou. Ta přišla o pár okamžiků později. V 72. minutě hosté opět udělali zbytečnou chybu a ztratili míč na útočné polovině. Domácí akci rychle rozehráli a Holčák z půlky hřiště nádherně přehodil Nykše – 2:1. Břidličná byla v euforii a dále tlačila na pilu. Své příležitosti ale do konce zápasu už nedokázala zužitkovat a přetavit v branku. Práci měla ulehčenou i mírnou neochotou hrát ze strany hostí. Zápas dokázala dotáhnout do vítězného konce a stále se nachází na třetí pozici. Bílovec i díky výhře Háje klesl na pozici pátou.

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Pro nás zápas jara, ve kterém se musel každý tým obejít bez důležitých hráčů. První poločas asi 5:1 na šance a výsledek 0:1. Ve druhém poločase se hrálo převážně na půlce Bílovce. Naštěstí jsme přežili nebezpečný brejk hostů, a to asi rozhodlo. HolČak nejprve srovnal a pak zápas otočil. Téměř z poloviny neskutečně přehodil gólmana. Dle mého zasloužené tři body s kvalitním a zodpovědným mančaftem, a to se počítá.“

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Do zápasu jsme vstoupili dobře a ujali se vedení. Všechny šance a pološance soupeře jsme skvěle vyřešili. Určitě je škoda, že jsme nepřidali alespoň ještě jednu branku. Do druhé půle jsme vstoupili velice špatně. Mysleli jsme si, že soupeř to vypustí a smíří se s prohrou. My jsme byli laxní a nedůrazní. Hlavně v obrané fázi, kdy jsme soupeře vlastníma chybama pouštěli do šancí a do tlaku. Dostali jsme dva góly a bylo po zápase. Soupeř si výsledek dobře uhlídal a my jsme už potom neměli žádnou příležitost. Prohráli jsme si zápas sami. Za druhý poločas jsme si určitě nezasloužili ani bod.“

L. Zifčák [-] - L. Dvořák [-] (44. L. Pella [-] ) , M. Minich [-] , M. Daříček [-] , M. Čanecký [-] , D. Jiřičný [-] , D. Hoffmann [-] - L. Mohyla [-] - M. Sklenařík [-] (88. D. Zacpal [-] ) , M. Cudrák [-] , J. Holčák [-] -