23.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Dolní Datyně se rozešly se Starou Bělou smírně

9

Dolní Datyně doma přivítaly Starou Bělou. V zápase na podzim vyhrály Dolní Datyně 2:1.

Hosté se ujali vedení

Zápas začal opatrně z obou stran. Mírně lepší byla Stará Bělá, která domácí zaskočila především jednoduchostí. Postupem času přebrala ještě více iniciativu a hrozila ze standardních situací. Zahrávala mnoho autových vhazování, které byli velmi nebezpečné pro domácí obránce. Dále také kopala hodně rohových kopů, ale žádný se neujal. Tlak vyvrcholil ve 34. minutě se hoste ujali vedení. Po křižném míči z pravé strany na levou se k němu dostal Kožík a hlavou ho uklidil do branky – 0:1. Poločas už toho do konce moc nenabídl. Hrálo se mezi vápny a oba celky takřka čekali na poločasový hvizd.

Domácí dvakrát dorovnali

Ve druhé půli diktovali domácí tempo hry. Do velkých příležitostí se dostal střídající Gistinger, ale v obou případech nepřetavil svou snahu v gól. Dolní Datyně se dále tlačily do zakončení. V 65. minutě se domácím snaha o vyrovnání vyplatila. Přetažený míč z rohového kopu našel Pištěka, který ho vrátil před bránu, kde si ho našel střídající Marek a hlavou ho uklidil do sítě – 1:1. Domácí ještě více zvýšili své tempo. Hosty k ničemu nepouštěli. Tlačili se do příležitostí. Bohužel se jim žádná nepovedla využít, a tak udeřili hosté. V 76. minutě se tak dostali do vedení. Džiza se ocitl u míče po chybě brankáře a přeloboval a ještě před čarou ho doklepl do brány – 1:2. Euforie hostů netrvala dlouho. V 81. minutě se po zbytečném nepřímém kopu, kdy hostující Fárek zpochybnil výrok rozhodčího a ten hru přesunul na úroveň šestnáctky směrem k hostující svatyni, radovali domácí. Stebel míč rozehrál na Kodenka, který míč umístil přesně k tyči – 2:2. Zbytek zápasu se jen dohrával a oba celky se tak rozešli smírně po bodu.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “Zápas o záchranu. My jsme opět do utkání vstoupili špatně, vlažně a bez chuti. Soupeře jsme podcenili a často jsme ztráceli míče. Soupeř dával jednoduše balóny za obranu a my jsme s tím měli problémy. Hráli na dlouhé auty, ze kterých pak pramenili standardní situaci, kdy kopali nespočet rohů. Klasicky po křižném centru jsme dostali branku. V kabině jsme si řekli, že takhle do dál nejde a vystřídali jsme do hry Gistingera, který přijel z Rakouska na dovolenou. Zápas hned vypadal jinak. Byli jsme lepší, silnější na míči. Když už jsme konečně vyrovnali, tak jsme o pár minut po školácké chybě opět prohrávali. Naštěstí jsme vzápětí vyrovnali, ale na otočení už nebyl čas. V první půli byli lepší hosté, v druhé zase my. Asi zasloužená remíza.“

FK Stará Bělá
Miroslav Salač, trenér: “Byl to zase manšaft ze spodní poloviny tabulky, kde na to, abychom se zachránili, tak jsme museli bodovat. Ale bod je málo. Zápas byl spravedlivý a remízový. My jsme byli lepší první poločas a domácí zase druhý poločas. I když jsme dvakrát vedli, podruhé asi patnáct minut před koncem utkání, tak jsme to už takticky neukopali, což je škoda.

J. Vasilko [-] - J. Cenek [-] (56. J. Marek [-] ) , T. Kodenko [-] , A. Kučera [-] (46. T. Gistinger [-] ) , T. Kaduch [-] , K. Rozsíval [-] , R. Baláž [-] , L. Stebel [-] , J. Greger [-] , R. Pištěk [-] , D. Cileček [-]

J. Hruška [-] - M. Richtár [-] , P. Fárek [-] , J. Dziža [-] , J. Vidiševský [-] , J. Jurásek [-] , D. Kožík [-] , M. Petrík [-] , L. Pilch [-] , J. Tomek [-] , L. Macík [-]

ŽK: 73. L. Stebel - 48. L. Macík , 80. P. Fárek .
Hráči zápasu: R. Pištěk , T. Kodenko - J. Dziža , D. Kožík .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: TAKÁČ Tibor - KONTORŠIKOV Maxim, TOMŠÍK Zbyněk.