22.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Český Těšín porazil Pustou Polom

8

Pustá Polom doma přivítala Český Těšín, který jí porazil v prvním podzimním zápase 2:0.

Hosté se ujali dvoubrankového vedení

Zápas lépe začal domácí tým. V 5. minutě se dostal ke střele Mrázek, ale jeho pokus dokázal gólman Pecha vyrazit. Hra byla vyrovnaná. V 15. minutě se dostali do vedené hosté. Po rohovém kopu na přední tyč se hlavou prosadil Flowarczny na zadní tyč do šibenice – 0:1. Hra se přelívala z jedné strany na druhou. Šance byly vidět u obou mužstev. Po chybě se dostali k míči hosté, ale nepotrestali ji. Ve 22. minutě se jim to však povedlo. V přechodové fázi zkazil přihrávku Blucha a z brejku dohráli útok až do prázdné brány, kdy zakončoval Vlachovič – 2:0. Domácí se tlačili do útoku a dokonce vstřelili branku. Ta jim však nebyla uznána z důvodu postavení mimo hru.

Hosté přidali třetí branku, domácí snížili na rozdíl jediné

Do druhé půle vletěli domácí ve vysokém tempu, bohužel však inkasovali. V 52. minutě se hosté dostali do tříbrankového vedení. Po odmávaném ofsajdu domácímu týmu Český Těšín rychle rozehrál. Domácí nebyli příliš koncentrováni a z brejku zvýšil svým druhým gólem v zápase Flowarczny – 0:3. Domácí nic nezabalili a nadále bušili do obrany soupeře. Své ovoce to přineslo v 55. minutě. Rodek sklepl míč Kludkovi, který šel sám na brankáře. Akci ještě vyšperkoval přihrávkou do prázdné na Mrázka, který měl jednoduchou práci – 1:3. Domácí hru více otevřeli a vytvořili si pár příležitostí, které však brankou neskončili. Na druhé straně se do brejků čím dál tím častěji dostávali hosté. Jejich snaha o navýšení vedení se s úspěchem nesetkala. V 85. minutě domácí ještě dokázali snížit. Po rohovém kopu se prosadil šutér Mrázek – 2:3. V závěru si Český Těšín výsledek zkušeně pohlídal a v Pusté Polomi vyhrál rozdílem jedné branky.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Začali jsme dobře a úvodu jsme si vytvořili pár šancí. Bohužel jsme inkasovali jako první. Myslím si, že z obou dvou stran to dneska mělo kvalitu. Hrálo se nahoru dolů se šancemi na obou dvou stranách. Škoda, že jsme tam vytvořili pár chyb a oni jednu z nich potrestali. Soupeř byl produktivnější. Do druhé půle jsme vstoupili velmi dobře a zavřeli jsme soupeře na jejich půlce. Bohužel kvůli naší nekoncentrovanosti jsme dostali na 0:3 a už to vypadalo, že je utkání rozhodnuté. My jsme chtěli ale pořád hrát a dát kontaktní gól. To se nám vzápětí povedlo. Soupeře jsme tlačili, ale nedali jsme branku. Tu jsme dali až pět minut před koncem. Hosté si ale vedení pohlídali. Za mě výborné utkání. Oba soupeři chtěli hrát fotbal. Bylo to rychlé i díky mokré trávě. Rozhodčí do zápasu zapadli, pouštěli hru a nepískali zbytečné blbosti. Soupeř zaslouženě vyhrál a o ten gól byl lepší. Hrál kompaktně, nenakopával. Pro mě je důležité, že jsme to ani za stavu 0:3 nezabalili a byli jsme schopni utkání alespoň zdramatizovat.“

D. Muczka [-] - M. Švábík [-] (74. P. Malík [-] ) , A. Blucha [-] , J. Frank [-] , R. Vítek [-] (72. M. Matějček [-] ) , T. Mrázek [-] , M. Rodek [-] , T. Kludka [-] (83. M. Minařík [-] ) , P. Potůček [-] , R. Kuděla [-] , M. Šmíd [-]