22.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Polanka si nebrala servítky a Brušperku nadělila osm branek

8. V. Šustr (p.) , 11. R. Bartoš , 50. P. Miko (p.) , 54. J. Kaluža , 57. P. Miko , 69. D. Šindler , 72. R. Bartoš , 75. R. Bartoš - 10. J. Bogdan , 30. P. Cigánek
8

Polanka doma přivítala Brušperk, se kterým v podzimním zápase prohrála 3:0, a tak mu měla co vracet.

První poločas nabídl dvě branky na obou stranách

V první šanci zápasu se ocitli hosté. Kapitán Polášek pálil z dvacetipěti metrů, ale Řehulka jeho pokus na dvakrát zlikvidoval. V 8. minutě posunul Bartoš míč na Gajďoka. Toho v šestnáctce zfauloval Wendtner a pískala se penalta, ke které se postavil Šustr a poslal domácí do vedení – 1:0. Radost domácím vydržela jenom chvilku. Po centru Poláška míč propadl k volnému Bogdanovi, který se trefil na vzdálenější tyč a vyrovnal – 1:1. Prakticky hned po rozehrávce zahájili domácí akci, na jejíž konci byl centr Kaluži a hlavička Bartoše, která skončila brankou – 2:1. Další šanci měl Bartoš po centru Mika z levé strany. Hlavičku mu vytáhl Hofírek na roh. Ten zahrál Koutný před branku, Andrýskovu hlavičku hosté zblokovali a následná dorážka Bartoše šla nad branku. Ve 30. minutě zahrával Polášek přímý kop z levé strany, míč líznul hlavičkou Petr Cigánek a opět hosté vyrovnali - 2:2. Ve 40. minutě pálil po nahrávce od Koutného Ševčík. Hofírek jeho pokus vyrazil. O chvíli později pak střílel zpoza šestnáctky Kaluža a trefil levou tyč branky hostí. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Domácí během dvacetipěti minut nasázeli šest branek

Polanka vtrhla do druhého poločasu jako urvaná ze řetězu. Ve 49. minutě nacentroval Talián před branku na Bartoše, ten posunul míč na Koutného, jehož zfauloval opět Wendtner a kopala se druhá penalta. K ní se tentokrát postavil Miko a poslal míč na opačnou stranu, než šel brankář – 3:2. V 54. minutě zvýšil Kaluža po centru Koutného – 4:2. A gólové hody pokračovaly. V 57. minutě po akci Taliána a Bartoše skóroval Miko – 5:2. Hra se uklidnila, ale jen na chvíli. V 69. minutě po krátkém pobytu na hřišti zvýšil Šindler po přihrávce Surovece – 6:2. V 72. minutě po akci Taliána se míč dostal k Šindlerovi, který jej poslal před bránu, kde zakončoval ve skluzu Bartoš a nedal brankáři šanci – 7:2. O chvíli později stejný hráč dokonal hattrick, kdy po centru Šindlera a následném přiťuknutí Uhera zvýšil již na potupných 8:2.

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Není co hodnotit. Tři zápasy to samé. Poločas slušný a ve druhém si během deseti minut necháme dát tři góly. Místo toho, abychom bránili, tak stínujeme hráče a díváme se na ně. Já bych chtěl být útočníkem na naše obránce, protože tolik prostoru, co mají, nemá nikdo. Bohužel teď se to kupí. Gólman se nám zranil před zápasem. Asi ve dvacáté minutě střední záložník a máme to tak okleštěné, že nemáme kam šáhnout. Soupeř vyhrál zaslouženě.“