22.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Z přestřelky vyšel lépe Oldřišov

8

Stará Bělá doma přivítala Oldřišov. Ten měl Staré Bělé po úvodní porážce co vracet.

Nudný poločas přinesl jen jednu branku

Utkání začalo v klidném tempu. První vážnější šanci dokázali hosté ihned využít. Ve 12. minutě šli hosté do vedení. Dřizgevič zpracoval míč a zhruba ze čtyřiceti metrů střelou k tyči otevřel gólový účet tohoto utkání – 0:1. V zbytek zápasu byl především o nepřesnosti na obou stranách jak v koncovce, tak v mezihře. Hrálo se o střed pole a mnoho významného se do konce poločasu neudálo. Do šaten tak šel Oldřišov s jednobrankovým náskokem na Starou Bělou.

Druhý poločas přinesl sedm branek

Druhá půle již byla o něčem jiném a šance střídala šanci. Ve 48. minutě neudržel Anděl míč, který se dostal ke Kožíkovi. Ten zakončoval hlavou, ale bohužel jí nedal dostatečnou razanci, a tak brankář jí napodruhé chytil. V 56. minutě se po přihrávce Teichmanna dostal ke střele Bořucký a z ostrého úhlu propálil Hrušku – 0:2. V 58. minutě se z rohu nedokázal prosadit Žídek. Ve stoprocentní šanci z malého vápna branku hlavou přestřelil. O minutu později mířil Moc z voleje těsně mimo. V 63. minutě nájezd Bořuckého gólman Hruška vyrazil. V 64. minutě se propadlý míč dostal ke Kožíkovi, který propálil brankáře a snížil – 1:2. O tři minuty později se krásnou střelou do šibenice z přímého kopu prosadil Pfleger – 1:3. V 74. minutě trefili domácí břevno, po kterém se míč ideálně odrazil k Macíkovi, který snížil hlavou – 2:3. Hned vzápětí přidal Dřizgevič svou druhou branku v utkání. Jeho tečovaná střela prošla až do brány – 2:4. V 84. dostali domácí možnost v podobě pokutového kopu po ruce jednoho z hostů. K penaltě se postavil Jurásek a dokázal ji proměnit – 3:4. Jako kdyby byla ale Stará Bělá zakletá. Již o minutu později vrátil opět dvougólové vedení hostům Moc, po krásné individuální akci – 3:5.

FK Stará Bělá
Miroslav Salač, trenér: “S tímto soupeřem jsme chtěli bodovat. Utkání bylo jako na houpačce. Chyba jsme soupeři dovolili vždy odskočit. Když už jsme se dostali k jednobrankové ztrátě, tak jsme vzápětí inkasovali. Pro nás smolné utkání.“

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí mužstva: “První poločas hodně nepřesný a bez šancí. Z jediné vážnější akce jsme dali gól. Na začátku druhého poločasu jsme mohli přidat dvě nebo tři branky a zápas v klidu dohrát. Namísto toho jsme si to zkomplikovali, kdy po našich chybách se soupeř vždy dotáhl na rozdíl jedné branky. Nakonec jsme ale soupeře přestříleli. Každopádně druhý poločas byl co střela na branku, to gól na obou stranách.“

J. Hruška [-] - L. Pilch [-] (76. D. Pešek [-] ) , L. Macík [-] , M. Richtár [-] , J. Tomek [-] , P. Fárek [-] , J. Dziža [-] , J. Vidiševský [-] , D. Kožík [-] , M. Petrík [-] (60. V. Kopp [-] ) , J. Jurásek [-]

T. Anděl [-] - J. Pfleger [-] (89. J. Kubný [-] ) , M. Žídek [-] , J. Droppa [-] , V. Jadrný [-] - J. Janík [-] , P. Dřizgevič [-] , B. Moc [-] (88. J. Fusek [-] ) , A. Teichmann [-] (76. L. Pavlíček [-] ) - R. Kurka [-] , D. Bořucký [-] (90. M. Mička [-] )

ŽK: 8. P. Dřizgevič , 69. J. Pfleger , 69. J. Droppa , 79. B. Moc , 84. T. Anděl .
Hráči zápasu: P. Dřizgevič , J. Pfleger .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: SMETANA Patrik - KONTORŠIKOV Maxim, TOMŠÍK Zbyněk.