22.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Čeladná doma padla s Krnovem

8

Čeladná doma přivítala Krnov, se kterým v prvním zápase obou celků dokázala zvítězit.

Hosté šli do vedení

Od první minuty byli mírně aktivnější domácí. V 8. minutě centroval Baran na Váňu, který uličkou vybídl Kahánka. Ten se dostal ke střele, která však skončila vedle tyče. V 9. minutě se ujali hosté vedení. Mrukvia našel z první krásným pasem na šedesát metrů Hrubého v náběhu, který šel sám na gólmana a dokázal ho přelobovat – 0:1. Domácí hosty zatlačili, ale do výraznějších šancí se nedostávali. V 25. minutě zahrával Baran standardku. K míči se dostal Váňa a svou prudkou střelu k levé tyči protáhl brankáře Řeháčka. Ve 28. minutě ukřivdil hostům rozhodčí. Ve vápně šel sám na gólmana Sabo. Ten ho sestřelil a málem mu zlomil chránič, ale rozhodčí byl v tomto případě němý. Oba týmy bojovali o střed pole a zajímavé šance byly vidět jen zřídka. O další rozruch se postaral v 37. minutě Lubor Knapp. Po centru Váni však pálil vedle.

Čeladná vyrovnala, pět minut před koncem překlopil výhru na svou stranu Krnov

Do druhé půle vletěla Čeladná na svého soupeře, bohužel si ale žádné větší příležitosti z kraje poločasu nevytvořila. Stále více hru otevírali a hosté se tak dostávali do brejků. Do jednoho se dostal Havlíček. Svou střelou trefil pouze stopera domácích. O chvíli později měl dobrou šanci Hrubý a Sabo, ale oba selhali v koncovce. Domácí mužstvo se snažilo o vyrovnání, které přišlo v 70. minutě. Po krásné přihrávce od Váni se z voleje prosadil Knapp – 1:1. Domácí se hnali za vítězstvím. V 76.minutě odcentroval do šestnáctky Horváth. K balónu se dostal Kratochvíl, ale ve skluzu minul otevřenou bránu. O pár chvil později se dostal hostující Sabo tváří v tvář před gólmana, ale neprostřelil. V 85. minutě zahrávali standardní situaci hosté. Po chybě brankáře domácích, kdy nepochopitelně vyběhl, se míč dostal na zadní tyč k Houdkovi, který tuto chybu potrestal – 1:2.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí mužstva: “Věřil jsem, že z kluků odpadne po minulém zápase nervozita a těžkost. A to se v Čeladné potvrdilo, kde jsme zaslouženě vyhráli. Kluci celý zápas bojovali na maximum a domácí nás asi trošku podcenili. Z kraje jsme se ujali vedení. Hosté potom v druhé půli vyrovnali, ale k nám se konečně přiklonilo štěstí a pět minut před koncem jsme dali gól. Jsme strašně rádi, že jsme vyhráli venku a doufám, že se kluci teď chytli a potvrdíme to v příštím zápase.“