21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Krnov porazil Šenov o tři branky

7

Krnov doma přivítal trápící se Šenov. První utkání těchto celků skončilo vítězstvím Šenova.

Krnov se ujal vedení

Do zápasu vstoupili skvěle domácí. V 5. minutě odcentroval Hrubý do šestnáctky. Po chybě v domluvě, kdy si hostující gólman zakřičel, tak se obránci rozestoupili. V ten moment přilétl do centru Bartoníček a těsně před gólmanem ho poslal do sítě – 1:0. Paradoxně tento gól pomohl spíše hostům. Ti domácí zatlačili na jejich polovinu a vytvářeli si šance ke skórování. Do velké šance se dostal Kopel. Vystřihl nůžky, ale jeho pokus domácí obrana zneškodnila. O pár chvil později se opět k míči dostal, kdy na malém vápně hlavičkoval sám na bránu, ale gólman Řeháček míč chytil. Nakonec byl i odmávaný ofsajd, takže i kdyby míč skončil v sítí, tak by pravděpodobně gól nebyl uznán. Zbytek prvního poločasu se odehrával mezi vápny a ke změně stavu už nedošlo.

Druhý poločas patřil domácím, hosté šli do deseti

V druhé půli byli jednoznačně lepším týmem domácí. V 60. minutě dostal Havlíček od Hrubého nádherný balón, ale z pěti metrů bránu přestřelil. O tři minuty později však svou chybu napravil. Bartoníček rozehrál trestný kop a již zmíněný Havlíček se pověsil do vzduchu a míč umístil k tyči – 2:0. O minutu běžel Klepáček sám na gólmana, ale situaci špatně vyřešil. Místo kličky nebo obstřelu volil střelu mezi nohama brankáře, ale ten mu jí chytil. Hosté si vypracovali jednu příležitost, ale Kopel byl opět zastaven praporkem pomezního. V 69. minutě šli hosté do desíti. Po druhé žluté kartě byl vyloučen hostující Vojtěch Babič. V 73. minutě domácí definitivně rozhodli zápas. Hrubý vybojoval skoro ztracený míč u rohového praporku. Poslal jej na Havlíčka, který už mohl vystřelit, ale ještě našel v lepší pozici Martina Saba, který míč uklidil do sítě – 3:0. Ve zbytku zápasu mohli hosté ještě zvýšit své vedení, ale to se jim bohužel nepodařilo. Zápas tedy skončil vítězstvím Krnova a ten si tak připisuje velmi důležité body v cestě za záchranou v krajském přeboru.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Konečně jsme vyhráli a hodnocení je vcelku pozitivní. Zápas ale nebyl vůbec jednoduchý. Šlo vidět, že kluci měli v hlavách, že je tento zápas klíčový a takřka se dá říct, že o záchranu. Nervozita byla znát, ale naštěstí se nám podařilo dát hned z kraje gól. Bohužel po vstřelené brance kluci znervózněli, ale to je ta nezkušenost naši kluků. Výkonnostně to byl asi nejhorší zápas, ale to jsou ty zápasy, kdy jde o hodně. Ale na druhou stranu super, protože by nám to mělo pomoct do budoucna a klukům by to mělo přinést další zkušenosti. Šedesát minut s námi vydrželi běhat, ale potom už odpadli a druhá půle se hrála jen na jejich půlce. Dostali ještě červenou kartu a my jsme zápas mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Kvalitativně i fyzicky jsme byli v zápase lepší a to se nakonec i projevilo a zaslouženě jsme vyhráli. Pro nás jsou to zlaté body.“

J. Řeháček [-] - J. Houdek [-] , M. Ostrák [-] , J. Šimčík [-] , M. Pokorný [-] - D. Mrukvia [-] (80. J. Strýček [-] ) , N. Tümmler [-] (63. A. Klepáček [-] ) , O. Bartoníček [-] , M. Sabo [-] (84. D. Čevela [-] ) - J. Hrubý [-] (79. T. Kolbasa [-] ) , M. Havlíček [-] (86. V. Tomášek [-] ) -