21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Břidličná remizovala s Polankou

7

Břidličná přivítala doma druhou Polanku. První zápas těchto celků skončil remízou.

Polanka se ujala vedení

Zápas v dobrém tempu ze strany obou celků. Hrálo se aktivně a gólové příležitosti přicházely. První šance si vytvořili hosté, když se Ševčík dvakrát zastřeloval zpoza šestnáctky, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. V 19. minutě zakončoval Kaluža placírkou a donutil domácího Zifčáka ke skvělému zákroku. O tři minuty později centroval Kaluža z pravé strany. Hlavička Bartoše však skončila mimo. Ve 24. minutě se ukázali domácí. Míč za obranu zpracoval Sklenařík a těsně před zakončením stihl hosty zachránit Andrýsek odkopem na roh. Z něj pak měl velkou šanci Čanecký, jehož hlavičku vyrazil Koutný mimo. Ve 27. minutě založil Šustr akci hostí, když prošel až před šestnáctku, kde pak Bartoš přiklepl míč na volného Mika. Jeho placírka pravačkou skončila za zády domácího brankáře – 0:1. Domácí zahrozili o tři minuty později. Centr Daříčka odvrátil Andrýsek jen k nohám Mohyly, jehož střelu zblokoval skluzem Šustr. Ve 40. minutě pak zakončoval stejný hráč centr Cudráka hlavičkou nad. První půle tak skončila výsledkově lépe pro Polanku.

Domácí vývoj otočil, hosté ještě dokázali srovnat

Druhý poločas toho moc nenabídl, ale i přesto padli tři góly. Hrálo se o střed hřiště a žádná příležitost z první dvacetipětimintovky druhé půle, co by stála za zmínku, se neuskutečnila. První šanci měli domácí až v 72. minutě, kdy po rohu zakončoval z jedné Jiřičný, ale Řehulka jeho pokus vyrazil nad branku. V 76. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Cudrák prošel po levé straně hřiště a jeho přihrávku před branku zakončil z první Minich – 1:1. Obrat dokonali domácí o dvě minuty později. Holčák střelou z levého kraje šestnáctky trefil nádherně pravý růžek Řehulkovy branky – 2:1. Polanka se nevzdala a nakonec vyrovnala v 84. minutě, kdy centr Kaluži zakončil hlavou Koutný – 2:2. Souboj sousedících celků krajského přeboru tak skončil druhou vzájemnou remízou v tomto ročníku.

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: "Už se to asi stává pravidlem to rozdělování bodů. Nejsme schopni zápas dotáhnout. Polanka lepší na balónu, ale kdybych si měl vzpomenout na její šance, tak v každém poločase jedna a tu proměnili. U nás to není taková kvalita na balónu, ale šancí jsme měli více. Před zápasem bod beru, ale když vedeme do 84. minuty 2:1, tak je to ztráta."

L. Zifčák [-] - M. Čanecký [-] , D. Hoffmann [-] , M. Daříček [-] (87. L. Dvořák [-] ) - D. Jiřičný [-] , T. Furčak [-] , L. Mohyla [-] (61. J. Holčák [-] ) , J. Šulák [-] (68. M. Minich [-] ) - M. Cudrák [-] , A. Ondra [-] , M. Sklenařík [-] (72. P. Simichanidis [-] ) -