21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Dolní Datyně doma podlehly Čeladné

7

Dolní Datyně přivítali na svém trávníku Čeladnou. První vzájemné střetnutí skončilo vysokou výhrou Čeladné.

Hosté šli do vedení

Hosté vyšli v posledních dvou kolech naprázdno, a proto vsadili v tomto zápase na bojovnost již od úvodního hvizdu. Spolupráce mezi Knappem a Moučkou, který prostrčil míč mezi obranu domácích k Váňovi však neskončila brankou. Jeho střela skončila jen v náruči gólmana Datyně Stacha. Čeladenští ovládali střed hřiště, kde sbírali snad všechny odražené míče. Po autovém vhazování se dostal k míči Martin Váňa a našel volného Knappa. Ten poslal načechraný centr do pokutového území na Dušíka, který hlavou zamířil jen těsně nad břevno. Čeladná, dá se říct, že uzamkla domácí na vlastní polovině. Prudká střela Váni však skóre nezměnila. Domácí gólman měl v tomto zápase plné ruce práce. Po akci Dušíka s Váňou míč chytil až na brankové čáře. Ve 28. minutě Taraba poslal křižný míč na Váňu. Ten odcentroval z lajny na Moučku, který jen přeposlal míč na zadní tyč. K němu se dostal Denis Horváth a dokázal ho umístit do brány – 0:1. Vyrovnání měli domácí na svých kopačkách v 39. minutě, když po rohovém kopu gólman Stareček míč podběhl. Dostal se k němu jeden z domácích a jeho střelu vyhlavičkovával Taraba až na lajně. Poločas tedy skončil těsným vítězstvím pro hosty z Čeladné.

Hosté přidali dvě branky, hosté v závěru jen snížili

Další pokus o vyrovnání přišel pro domácí již ze startu druhé půle. V 46.min, když hostující obrana podběhla, tak se míč dostal Rozsíval, ale nedal. V další příležitosti se ocitl Cenek a skončilo to stejně jako u jeho spoluhráče. Ve stoprocentní šanci se objevil Kahánek, který se po zpětné přihrávce Martina Váni dostal sám před gólmana, ale míč skončil vedle tyče. V 66.min Moučka našel po chybě domácích přesným pasem Horvátha, kterému obrana rychlostně nestačila a ten dokázal přelobovat gólmana - 0:2. Domácí hru otevřeli, ale bohužel hosté vzápětí zvýšili své vedení. V 75.min Kahánek nedal svou střelou z voleje šanci domácímu brankáři - 0:3. Dolní Datyně si vytvářeli šance především ze standardních situací, ale branku soupeře moc neohrožovali. Domácí se nakonec dočkali alespoň čestného úspěchu. V 88. minutě obešel Rozsíval čtyři hráče a poslal míč za záda Starečka - 1:3. Více se toho v zápase neudálo a Čeladná si tak odváží všechny tři body.

TJ Havířov - Dolní Datyně
Richard Beneš, trenér: “První půlka byla vyrovnaná a bojovná mezi šestnátckami. Byli jsme připraveni i na jejich hru, kdy si většinou dají vzadu dvě-tři přihrávky a potom následuje křižný balón. Ale zase přišla pro nás pohroma v podobě dalšího zranění. Tentokrát se zranil Jaworek a do zápasu jsme šli s oslabenou obranou, kde hrál na pozici stopera útočník Baláž. Ofenzíva i defenzíva tak byla hodně oslabena. Opět nás bylo málo, když jsme měli jen dva hráče na střídání, ale to nás neomlouvá. Bohužel zranění si nevybírá. V první půli jsme udělali dvě chyby. První chytil Stach a druhou už hosté využili, kdy jsme nezachytili jejich křižný míč, na což jsme se zvlášť připravovali. Do přestávky jsme šli tedy s jednogólovým mankem. V druhém poločase jsme si hned ze začátku vytvořili dvě šance, ale ani jedna gólem neskončila a potvrdilo se pravdilo nedáš-dostaneš. Prostě když jsme ten zápas mohli otočit, tak jsme po chybě inkasovali. Potom jsme hru otevřeli, ale bohužel jsme inkasovali. Nakonec jsme dali aspoň ten jeden po krásném individuálním úniku. Pro mě to byl remízový zápas, ale bohužel chyby jsme udělali my a oni je potrestali. Oni nechybovali a šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili, což je škoda.“

D. Stach [-] - T. Kodenko [-] , D. Cileček [-] , T. Kaduch [-] , K. Rozsíval [-] , R. Baláž [-] , M. Jaworek [-] , L. Stebel [-] , J. Greger [-] , J. Cenek [-] , A. Kučera [-]