21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

10. P. Fárek (vl.) , 14. J. Jesch , 25. P. Dao , 35. L. Komárek , 39. P. Konvička , 79. L. Komárek - 16. J. Tomek
6

Háj doma přivítal Starou Bělou. Podzimní utkání těchto celků skončilo remízou.

První půle nabídla šest gólů

Toto utkání nám přineslo spoustu gólů, především ze strany domácích. Háj na svého soupeře vletěl a na první gól dlouho nečekal. V 10. minutě kopali rohový kop. Po něm se míč odrazil k Uvírovi, který i s přispěním teče Fárka dokázal míč dostat do branky – 1:0. Již o pár chvil později domácí zvýšili vedení. Ve 14. minutě odkopl špatně míč hostující brankář Hruška, ke kterému se dostal Jesch a asi ze třiceti metrů ho poslal do opuštěné svatyně – 2:0. Stará Bělá ale hned vzápětí korigovala. V 16. minutě kopali hosté roh. Ten rozehráli na zadní tyč, kde byl osamocený Tomek a snížil – 2:1. Hra se uklidnila, ale jen na chvíli. Ve 26. minutě utekl hostující obraně Dao a dokázal skórovat – 3:1. Na další gól diváci nemuseli dlouho čekat. Ve 35. minutě se odrazil míč ke Komárkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:1. Domácí ještě do poločasu vedení jednou navýšili. Ve 39. minutě se míč po rohovém kopu odrazil ke Konvičkovi a ten ho umístil do sítě – 5:1. Zbytek poločasu se dohrál v poklidu a do šaten tak šel Háj se čtyřgólovým náskokem.

Dvě chycené penalty v podání Bartoše

Druhý poločas už zase tak pohledný nebyl a moc šancí se nenaskytlo. Ale dvě obrovské příležitosti Staré Bělé se přesto musejí vyzdvihnout. Hned ze startu poločasu, přesněji ve 47. minutě mohli hosté snížit. Po faulu ve vápně pískala penalta, ale hosté ji nevyužili a Bartoš ji skvěle vychytal. Asi o patnáct minut později se kopala další penalta. Opět tak měli hosté šanci ke zkorigování. Bohužel pro ně ji opět nevyužili a Bartoš tak chytil již druhou penaltu v tomto utkání. Domácí nakonec ještě v závěru přidali jednu branku. V 88. minutě se opět po standardní situaci odrazil míč ke Komárkovi a ten přidal svůj druhý gól v utkání – 6:1. Domácí tak rozstříleli Starou Bělou a připisují si z dnešního utkání další tři body do tabulky.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “Dneska jsme vyhráli asi po zásluze, protože jsme od první minuty přitlačili soupeře na jejich polovině. První poločas jsme ovládli v poměru 5:1. V kabině jsme ale radši kluky upozorňovali, že se může stát to, co se stalo třeba na Chelsea. Naštěstí se to nestalo a my jsme to nějakým způsobem udrželi a ještě jsme zvýšili. Soupeř měl v kádru samé mladé kluky a asi zvítězila naše bojovnost a hlavně konečně jsme proměňovali naše příležitosti. Musím velice pochválit Bartoše, protože každý tým potřebuje vzadu oporu a ten to dnešními zákroky, především dvěmi chycenými penaltami, potvrdil.“

J. Bartoš [-] - I. Janíček [-] (80. J. Toman [-] ) , Š. Blažej [-] (82. R. Kolig [-] ) , L. Komárek [-] , P. Uvíra [-] , P. Konvička [-] , J. Jesch [-] (70. M. Vyležík [-] ) , P. Dao [-] (83. O. Prokša [-] ) , Z. Eršil [-] , L. Malcharek [-] (74. J. Lampa [-] ) , J. Stošek [-]