21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Pustá Polom otočila zápas v Brušperku

7

Brušperk na domácím hřišti hostil Pustou Polom. První vzájemné utkání skončilo jednogólovou remízou.

Domácí se ujali vedení

Úvod prvního poločasu zastihl v lepším rozpoložení hostující tým. Hned ve druhé minutě měl gólovou příležitost na kopačce Tomáš Mrázek, ale mířil těsně vedle. Poté přebral iniciativu domácí celek. V dobré šanci se objevil domácí kapitán Polášek. Ze strany si navedl míč na střelu, ale branku přestřelil. V 17. minutě se to už Poláškovi povedlo. Díky špatnému dostoupení hostujících obránců se míč přes střed dostal volnému Poláškovi a ten míč uklidil do brány – 1:0. Po gólu se hra opět vyrovnala a obě mužstva si vytvořili pár příležitostí, které ale brankou neskončili. Před přestávkou si hosté vytvořili dobrou příležitost v podobě přímého kopu. Rodek však míčem napálil pouze zeď. Potom se ještě k hlavičce dostal Kuděla, avšak domácí gólman Pacanovský dokázal míč vyrazit na roh. Z následného rohu již nic nebylo a do šaten se šlo za jednobrankového vedení Brušperku.

Hosté třemi góly vývoj otočili

Do druhé půle hosté doslova na svého soupeře vletěli. Již v 47. minutě, po chybě domácích, byl v nadějné příležitosti Kludka, ale trefil pouze brankáře. O pár okamžiků později tentýž hráč vybojoval na polovině balón a prošel přes půlku hřiště, kde ho až následně před šestnáctkou srazil domácí stoper. V 56. minutě tedy hosté kopali přímý kop. K němu se opět postavil Rodek a nádherně obstřelil na zadní tyč do šibenice – 1:1. Hned o dvě minuty později hosté zápas otočili. Odražený míč se dostal k Frankovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Brušperk chtěl s utkání ještě něco udělat a hosty zatlačil na jejich polovinu. Ti však dobře bránili a nepouštěli je do žádných nebezpečných situací. Pustá Polom hrozila z brejků a při jednom šla do šance ve dvou na jednoho. Akce skončila střelou Mrázka, ale gólman mu jeho střelu vyrazil na roh. V 72. minutě vznikla podobná příležitost, ze které byl tentokrát i gól. Kludka šel s Mrázkem opět dva na jednoho. Kludka míč prostrčil před vápnem na Mrázka, který si míč navedl do vápna a nakonec ho dal ještě pod sebe, přímo mezi gólmanem a dotírajícím obráncem na Kludku, který už měl jednoduchý úkol a balón umístil do brány – 1:3. Brušperk se ještě snažil, ale hodně kazil a kombinace mu nevycházela. Hosté ještě měli další příležitosti ve formě brejků, ale ty do zdárného konce nedohráli.

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Podobné utkání jako minulý týden. První poločas z naší strany slušný. Vstoupili jsme do něj dobře a ujali jsme se vedení. Pak jsme nedali dvě stoprocentní šance a rozhodčí nám nepískl jasnou penaltu. Ve druhé půli jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát. Dostali jsme během tří minut dva góly a to nás položilo. Nechci se na to vymlouvat, ale máme asi šest zranění a z toho ještě tři kluci nastoupili se zraněním, takže s tím bojujeme. Hrajeme v málo lidech a to nás sráží. Hosté zaslouženě vyhráli. “

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Myslím si, že obě mužstva chtěli hrát fotbal a hrálo se většinou směrem dopředu z obou stran. Byla vidět kombinace po zemi a hodně šancí na obou stranách. Domácím šli po naší chybě do vedení. My jsme si do poločasu ještě pár šancí vytvořili, ale branku jsme nedali. Do druhé půle jsme vletěli aktivně, protože jsme ho chtěli opravdu vyhrát. Cítil jsem, že se dá to utkání zvládnout. Hned z kraje jsme si vytvořili dost šancí. Vyrovnali jsme z přímého kopu a vzápětí jsme dokázali vývoj otočit. Pak jsme trochu zalezli a Brušperk na nás tlačil, ale my jsme je do ničeho nepustili. Hrozili jsme z brejků. Jeden jsme sice neproměnili, ale druhý už slavil úspěch a tím gólem jsme definitivně zápas zlomili. Ještě jsme tam měli další brejky, ale ty jsme nedohráli. Za druhý poločas si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Ale musím pochválit soupeře, že utkání mělo parametry. Nebylo zákeřné, nebylo to o nakopávání. Prostě šlo vidět, že obě mužstva chtěli hrát fotbal a pro diváky muselo být utkání zajímavé. Pro nás se šťastnějším koncem.“