18.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Stará Bělá obrala Pustou Polom o body

9

Pustá Polom na svém domácím hřišti padla s poslední Starou Bělou, která se díky vítězství posunula před Šenov.

Hosté se ujali vedení hned v úvodu

V tomto utkání na sebe narazily týmy Pusté Polomi a Staré Bělé. Oba celky od sebe dělilo před zápasem jedenáct bodů. Střetnutí začalo velice zhurta. Již v 7. minutě se prosadili hosté. Po standardní situaci a nedůrazu v obraně domácích si míč našel Macík a prostřelil domácího gólmana – 0:1. Hosté hráli svůj fotbal a vytvořili si řadu příležitostí. Žádnou z nich však nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Domácí si do poločasu vytvořili pouze jednu šanci, kterou však neproměnili. Utkání se začalo vyrovnávat a Háj začala tlačit na pilu. Bohužel si opravdu v prvním poločase více než již zmíněnou šanci nedokázala vytvořit, a tak šla do kabin za nepříznivého stavu.

Domácí měli spoustu příležitostí, Starou Bělou však svými zákroky podržel Hruška

Domácí o přestávce udělali dvě změny v sestavě. Začali se dostávat do vyložených šancí, ale vždy si vylámali zuby na skvěle chytajícím Hruškovi v bráně Staré Bělé. Tlak domácích neuvadal. Kombinačně i týmově to byl úplně jiný tým než ten, který jsme měli možnost vidět v prvním poločase utkání. Bohužel se fanoušci Pusté Polomi nedočkali branky. Nakonec je pohřbil jejich bývalý hráč. V 74. minutě vstřelil branku Richtár, který měl obrovskou motivaci. Domácí nesložili zbraně a stále vyvíjeli tlak na soupeře. Hruška předvedl skvělý zákrok, když míč letící do šibenice stačil vyrazit. V závěru se ještě ocitl hostující Macík ve velké příležitosti, ale po hlavičce orazítkoval pouze tyč. Skóre se už nezměnilo a Stará Bělá si připisuje již druhou jarní výhru.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Do utkání jsme špatně vstoupili, když po našem nedůrazu soupeř dokázal skórovat. My jsme neměli skoro vůbec nic. Do druhé půle jsme udělali pár změn. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale gólman hostí je skvěle podržel svým výkonem. Stará Bělá svým nasazením a bojovností to jakýmsi způsobem ukopala. Určitě o zápase rozhodl laxně odehraný první poločas.“

FK Stará Bělá
Miroslav Salač, trenér: “Konečně jsme venku vyhráli a odskočili z toho posledního místa. Zápas byl dobrý. V prvním poločase nám pomohlo, že soupeř hrál s větrem, jelikož oni točí balóny do stran a často jim to ulétávalo do autu. My jsme se dobře posunovali a bránili celkově. Skvěle nás podržel brankář Hruška. Domácí do nás bušili, ale nedokázali dát góly. Druhá půlka byla jen o obětavosti a už moc z naší strany fotbalová nebyla a bylo to spíš jen čekání na závěrečný hvizd. “

D. Muczka [-] - M. Švábík [-] (85. M. Matějček [-] ) , P. Malík [-] (46. R. Vítek [-] ) , A. Blucha [-] , L. Poštulka [-] , P. Pomp [-] , T. Mrázek [-] , M. Rodek [-] , D. Kostera [-] (46. T. Kludka [-] ) , P. Potůček [-] , M. Šmíd [-]

J. Hruška [-] - L. Macík [-] , M. Richtár [-] , P. Fárek [-] , J. Dziža [-] (89. J. Kačer [-] ) , J. Vidiševský [-] (46. J. Jurásek [-] ) , D. Kožík [-] (90. J. Hradil [-] ) , M. Petrík [-] , M. Rusinko [-] (90. O. Malík [-] ) , L. Pilch [-] , J. Tomek [-]

ŽK: 6. L. Poštulka , 27. D. Kostera , 65. M. Šmíd - 78. M. Richtár , 85. J. Dziža .
Hráči zápasu: T. Mrázek - L. Macík , M. Richtár , J. Hruška .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: DEDEK Vojtěch - TOMŠÍK Zbyněk, KONTORŠIKOV Maxim.