18.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Čeladná si body s Českým Těšínem rozdělila

70. M. Váňa (p.) - 57. P. Matuszek
9

Čeladná se poprvé na jaře představila na domácí půdě a již po třetí v řadě remizovala.

Domácí hosty z Českého Těšína přehrávali

Váňa se po centru Kratochvíla ocitl v 7. minutě sám před gólmanem, ale jeho pokus hostující brankář chytil. V 18. minutě poslal Martin Váňa přihrávku na Denise Horvátha. Ten centroval před bránu a ve stoprocentní šanci Baran selhal. Hosté také zahrozili, ale jejich pokus nemířil mezi tři tyče.  Domácí diktovali hru a tlačili na soupeře. Spolupráce mezi Váňou a Moučkou, na jejímž konci posledně jmenovaný o kousek minul bránu. V 25. minutě byl Váňa sražen v pokutovém území, avšak píšťalka sudího Tomšíka zůstala němá. Taraba v 41. minutě vyslal tvrdou ránu zpoza šestnáctky, ale mířil pouze nad břevno.

Góly padaly až ve druhé půli

Druhý poločas vyšel lépe domácím, když se ve 46. minutě po dlouhém vhazování dostal ke střele Taraba. Jeho střela těsně minula hostující svatyni. Český Těšín poté začal vyvíjet tlak na domácí. Již z druhého pokusu o ohrožení branky skončila střela na tyči. Hosté se nakonec ujali vedení v 57. minutě. Z rohového kopu skóroval Matuszek – 0:1. Domácí i přes inkasovaný gól nepolevili a nadále byli lepším týmem. V 68. minutě byl v pokutovém území faulován Horváth a tentokrát rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil tradiční exekutor Martin Váňa a neomylně rozvlnil síť – 1:1. V 76. minutě ještě Moučka mohl rozhodnout o vítězství domácích, ale nastřelil tyč. Následný pokus od Barana z 82. minuty utkání již na výsledku nic nezměnil.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “O Čeladné jsme věděli, že je to těžký soupeř a bude nám dělat problémy. Utkání bylo určitě fyzicky náročné, běhavé. Od obou celků ve vysokém tempu. Soupeř měl velmi dobře natrénované diagonální přihrávky za obranu. Na to jsem kluky před zápasem připravoval, ale i tak nám to dělalo problémy. Udeřili jsme z rohu, ale o deset minut později si domácí vykoledovali penaltu, kterou proměnili. Utkání se mi líbilo, především tempo a mělo celkově náboj. Podle vývoje zápasu je z mého pohledu remíza spravedlivá.“