18.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Bílovec doma porazil mužstvo Petrovic

43. M. Seidler , 47. A. Dluhoš , 66. J. Tomášek , 74. M. Seidler - 62. D. Hanusek , 90. D. Hanusek (p.)
9

Domácí přes vyrovnaný první poločas dokázali přehrát Petrovice. Ve druhé půli odpor zlomili a připisují si tři body.

Vyrovnaný první poločas, v závěru nakonec skórovali domácí

Domácí tým vstoupil dobře do utkání. První šance, kdy se odražený míč dostal k Roncovi, skončila při jeho dorážce na tyči. O pár okamžiků později se k přímému kopu postavil Ronec a svou střelou opět trefil pouze brankovou konstrukci. Poté se už hra uklidnila a hrálo se o střed pole. Oba týmy si míče vyměňovali a bylo to velice vyrovnané. Přece jen se ale diváci dočkali alespoň jedné branky v poločase. Ve 43. minutě se po dobrém napadání získali domácí míč a z bezprostřední blízkosti se střídající Seidler nemýlil – 1:0.

Druhý poločas nabídl pět branek

Druhá půle opět vyšla domácímu mužstvu. Již ve 47. minutě se uvolnil Dluhoš a svým pokusem prostřelil gólmana – 2:0. Bílovec svou hru uklidnil a začal hrát profesorsky. Kombinoval hodně hluboko na vlastní polovině a to se jim vymstilo v 62. minutě. Po chybě před šestnáctkou se ocitli hosté sami před bránou Hanousek prostřelil Nykše – 2:1. Hosté vycítili šanci a začali hrát více směrem dopředu. Nic z toho však nebylo a tak se v 66. minutě opět ujali vedení o dvě branky domácí. Po rohovém se odražený balón dostal Tomáškovi a ten krásnou střelou zpoza šestnáctky zvýšil – 3:1. Hosté po tomto gólu zůstali opařeni a moc toho do útoku nepředvedli. Domácí si hráli svoji hru, kombinovali a dokonce ještě navýšili vedení. V 74. minutě po dalším skvělém úniku z pravé strany se míč po centru dostal k Seidlerovi a ten z voleje dal svůj druhý gól v zápase – 4:1. V 90. minutě domácí hloupě faulovali v rohu šestnáctky a Hanousek se z penalty nemýlil – 4:2.

FC Bílovec
Martin Štverka, trenér: “Určitě jsme spokojeni s vítězstvím proti těžkému soupeři. Maximální spokojenost se samotným výsledkem i s předvedenou hrou, protože jsme podali opravdu velmi kvalitní výkon podložený čtyřmi brankami. Vítězství se nerodilo jednoduše a první poločas byl vyrovnaný. Dvakrát jsme trefili tyčku. Nakonec se nám podařilo skórovat do šatny. Po přestávce jsme na ně vletěli a po krásné kombinaci hned z kraje poločasu jsme odskočili o dvě branky. Potom jsme se ale až moc uklidnili a po naší chybě inkasovali. Naštěstí nám to vyšlo z rohového kopu o pár minut později a opět to bylo o dva góly. Myslím si, že soupeř od té chvíle už odpadl a nebyl tak agilní. Potom už jsme hráli celkem pěkný fotbal a ještě jednu branku jsme přidali. Nakonec po hloupé penaltě soupeř ještě snížil, ale to bylo vše. Určitě kvalitní utkání. V něm jsme museli nuceně střídat a nakonec se nám tyto dvě změny v podobě Seidlera a Tomáška vyplatily.“

FC Bílovec
M. Nykš [-] - J. Bednář [-] , R. Melecký [-] (78. T. Socha [-] ) , P. Střelec [-] , Z. Dresler [-] , L. Černín [-] (24. M. Seidler [-] ) , M. Ronec [-] , A. Dluhoš [-] (71. V. Ulman [-] ) , T. Malina [-] (39. J. Tomášek [-] ) , T. Hradský [-] , O. Cverna [-]