17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Frenštát si poradil s Pustou Polomí a nadále kraluje přeboru

10

Frenštát porazil Pustou Polom, ale neměl to jednoduché. Nakonec rozhodl ve druhé půli.

První poločas skončil bez branek

Zápas prvního celku soutěže s Pustou Polomí nezačal zrovna v tempu. Hosté se spíše soustředili na obranu a hrozili z následných protiútoků. Frenštát držel více míč na svých kopačkách a snažil se dobývat obranný val. Domácí měli mnoho standardních situací, ze kterých byli nejvíce nebezpeční. Jedna jim malém vyšla, ale trefili z ní pouze tyč a tak se skóre neměnilo. Vytvořili si poté i další šance, které však neproměnili. Hosté začali více hrát dopředu a zrodili se z toho dvě nebezpečné příležitosti. Ani jedna z nich bohužel neskončila gólem. Poté také zahrávala jeden přímý kop, ke kterému se postavil Rodek. Svou střelu ale umístil těsně vedle domácí svatyně. Víc se toho už nestalo a tak po prvním poločase platil nerozhodný stav.

Frenštát se ujal vedení, pojistku přidal v samotném závěru Bartoň

Ve druhém poločase to už bylo o něčem jiném. Domácí znervózněli a začali se jim kupit chyby. Hra se odehrávala mezi šestnáctkami a domácí se stále nemohli do ničeho dostat. Nakonec se dočkali v 63. minutě, když hosté vypustili dlouhý balón, který mířil do autu. Ten však doběhl Klimpar a nacentroval ho do vápna na Jakuba Malého, který zavíral na zadní tyči a svou šanci proměnil – 1:0. Po vstřeleném gólu se Frenštát zatáhl a hrál z bloku. Pro hosty to bylo nesmírně složité a s touto situací si nedokázali poradit. V 93. minutě si Frenštát pojistil výhru, když všichni hráči Pusté Polomi byli nastěhováni na domácí polovině. Po špatném autu se dostal k míči Bartoň a z půlky hřiště skóroval – 2:0.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Potkali jsme se zatím asi s největší kvalitou v soutěži. První poločas jsme byli víceméně v obraně a hrozili jsme z brejkových situací. Poločas skončil nerozhodně, pro nás asi dobře. Ve druhém začal být soupeř nervózní a začal kazit. Nakonec jsme ale zbytečně inkasovali a pak už se soupeř zatáhl a my jsme se do ničeho nedostali. Druhý gól jsme obdrželi až v závěru, když jsme byli všichni natlačení ve předu. Soupeř zaslouženě vyhrál, ale mrzí mě, že jsme jim to darovali sami.“