17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Háj si doma poradil s Hlubinou

53. P. Dao , 90. Z. Eršil , 90. L. Komárek
10

Háj odehrál druhé utkání v řadě na domácím hřišti. Po úvodní ztrátě tentokrát nezaváhal.

V nezajímavém první poločase diktovala hru Hlubina

První půle toho moc nenabídla. Hosté z Hlubiny byli v této části zápasu lepší, ale nic kloudného nevymyslela. Některé šance zastavila domácí obrana, některé zase nepřesnost nebo neschopnost Hlubiny v předfinální a finální fázi útoku. Háj byl z prvního domácího utkání ještě mírně nesvůj, a tak začal velmi opatrně a nechtěl se dopustit stejných chyb jako minulé kolo. Poločas toho moc nenabídl a utkání zatím zůstalo bez branek.

Domácí vstřelili pár minut po přestávce první gól, další dva přidali až v závěru

Do druhé půle nastoupil úplně jiný Háj. V 53. minutě po špatně hozeném autu hostů se míč dostal ke Komárkovi, který obehrál protihráče a přihrál Daovi. Ten vyzrál na soupeře kličkou a střelou po zemi k tyči upravil skóre – 1:0. Bohužel branka utkání moc nepomohla. Hrálo se spíše mezi šestnáctkami a bylo hrozně málo šancí na obou stranách. Pro diváka nic moc atraktivního. Okolo osmdesáté minuty se začalo konečně něco dít. Hlubina hru otevřela a Háj se dostával do nadějných protiútoků. V 90. minutě dostal Komárek míč od Malcharka, obehrál jednoho hráče, druhému nasadil jesle a svou střelu umístil k tyči – 2:0. Rozhozená Hlubina už jen zápas dohrávala a nechala hrát Háj. Ten udeřil ještě jednou. V 92. minutě centroval z rohu Lampa a ve skrumáži se nejlépe zorientoval Eršil, který míč poslal do branky – 3:0. Po gólu již rozhodčí ukončil zápas.

Háj si připsal první jarní body. Hlubina však na ně stále čeká.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “V prvním zápase jsme měli v 80% hry balón, ale kvůli neproměněným šancím jsme nakonec prohráli. Já si myslím, že druhý poločas rozhodl o třech bodech a měli jsme větší snahu to nějak dokopat. Sice jsme znovu některé šance neproměnili, ale na to se nikdo neptá a tři body máme.“

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík, hráč: “V první půli jsme byli jednoznačně lepší, ale chyběla nám ta finální přihrávka. A já si ani moc nepamatuju, jestli měli domácí v prvním poločase nějakou příležitost. Bohužel to byla naše bezzubost. Ke konci zápasu to od nás byla taková křeč, protože když to tak vezmu, tak asi bohužel neumíme otáčet zápasy. Ve druhém poločase jsme si nevytvořili žádnou tutovku.“

P. Hlaváček [-] - Š. Továrek [-] (81. M. Vyležík [-] ) , J. Stošek [-] , Š. Blažej [-] (76. R. Kolig [-] ) , T. Trupl [-] , L. Malcharek [-] , L. Komárek [-] (90. J. Lampa [-] ) , J. Jesch [-] , I. Janíček [-] (90. J. Toman [-] ) , P. Dao [-] (54. O. Prokša [-] ) , Z. Eršil [-]

D. Nosek [-] - J. Vančo [-] , D. Pompa [-] (68. T. Herák [-] ) , J. Krčmařík [-] , M. Bláha [-] (68. J. Hruška [-] ) , M. Blokša [-] (74. J. Podraza [-] ) , R. Bochňák [-] , O. Klíma [-] , M. Sasko [-] , A. Procházka [-] , J. Schmutz [-]

ŽK: 29. Š. Blažej , 61. T. Trupl - 65. M. Blokša , 76. J. Hruška .
Hráči zápasu: J. Stošek , Z. Eršil , P. Dao , L. Komárek .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: KONTORŠIKOV Maxim - SMETANA Patrik, JANEČEK Jan.