17.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Český Těšín rozstřílel Šenov

10

Český Těšín doma přivítal Šenov. Domácí byli celý zápas lepším týmem a vstřelili čtyři branky.

Český Těšín se před přestávkou ujal vedení

Český Těšín vstoupil do utkání v lepším rozpoložení. Vytvářel si příležitosti ke skórovaní, ale dlouho branka nepřicházela. Šenov byl většinu poločasu nervózní a mezihra nebyla dobrá. Domácí se ujali vedení ve 37. minutě. Na levé straně se uvolnil domácí hráč a přízemním centrem na první tyč našel Flowarcznyho, který míč umístil do branky – 1:0. Víc nám toho první poločas ani z jedné strany nenabídl, a tak šel do šatny s vedením Český Těšín.

Domácí přidali další tři branky

Druhý poločas začal hrát i Šenov, ale rozhodčí byl proti. Nejprve neuznal gól kvůli údajnému ofsajdu a následně kvůli předchozímu faulu hostí. Vrcholem Šenovského zmaru byl odpískaný pokutový kop. Domácí se dostali kolmou přihrávkou do vápna, kde gólman Klimsza podrazil soupeře. Zahrávání se ujal Vlachovič a proměnil – 2:0. Po gólu nastal trochu útlum a hrálo se opět o střed pole. V 79. minutě přišel další gól domácích. Po levé straně dostali domácí míč do šestnáctky, kde byl Zogata, který zasekl a střelou na přední tyč upravil skóre – 3:0. Opařený Šenov se na nic nezmohl. V 89. minutě ještě pečetil vítězství Sostřonek – 4:0.

Český Těšín tak porazil trápící se Šenov. V příštím kole jede na půdu Čeladné. Šenov doma vyzve Háj.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “Z dnešního zápasu mě těší jen výsledek, který měl být výrazně lepší. V podstatě podruhé za sezónu se nám stalo, že kluci zvítězili 4:0, ale ten výkon byl velmi, velmi špatný. Myslím tím všechny hráče, snad kromě gólmana. Jsem o tom přesvědčený, že o tom kluci si jsou toho vědomi, ale jednoduše mě to tak štve, že jsme nevyhráli vyšším rozdílem. Samozřejmě díky bohu za tři body, ale v podstatě byl Šenov úplně odevzdaným soupeřem.“

SK Šenov
Libor Král, vedoucí týmu: “Co Vám k tomu můžu říct. Leží na nás deka a navíc dneska nás potopil i rozhodčí. Prohrávali jsme po vlastních chybách 2:0 a navíc nám chybí zraněný gólman, za kterého musí zaskakovat dorostenec. Rozhodčí nám ale hodně uškodili, když nám dva góly neuznali. A navíc odpískaná sporná penalta proti nám. V pondělí máme schůzi, kde budeme řešit tuto situaci v klubu, protože už není za pět minut dvanáct, ale dvanáct. Musíme posílit, protože nemůžeme připustit, aby klub sestoupil.“

V. Pecha [-] - P. Šiška [-] , M. Folwarczny [-] , M. Krucina [-] (55. J. Zogata [-] ) , M. Vlachovič [-] (66. S. Zogata [-] ) , M. Sostřonek [-] , D. Siekiera [-] (55. D. Michalisko [-] ) , V. Bujok [-] , D. Bolek [-] , P. Matuszek [-] , O. Byrtus [-]