30.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Pustá Polom vyhrála o gól nad Krnovem

6

Pustá Polom vyzvala na domácím hřišti Krnov, který v prvním vzájemném zápase porazila až gólem v 91. minutě.

První poločas mnoho šancí nenabídl

Začátek utkání určitě nevypadal, jako u předchozího vzájemného duelu těchto dvou celků. Zatímco u prvního zápasu se fanoušci dočkali gólu již v první minutě, tentokrát si museli počkat. První poločas toho moc dopředu nenabídl. Hrálo se spíše mezi šestnáctkami. Obě mužstva se snažili o kombinaci a držení míče. Krnov si vytvořil nadějné situace, ale z nich nedokázal vstřelit branku. U domácí Pusté Polomi to bylo téměř totožné. Vše se změnilo ve 40. minutě, kdy po chybě hostující obrany zahrávala Pustá Polom rohový kop. Krnov byl ve vápně nedůrazný a míč se dostal k Marku Minaříkovi, který ho uklidil do sítě – 1:0. Více se toho v prvním poločase již neudálo.

Krnov zjednodušil hru a sahal po vyrovnání

Krnov byl ve druhé půli aktivnější a vytvořil si řadu šancí. Do útoku se zapojili skoro všichni. Přes útočníky, záložníky i jedna šance byla od hostujícího obránce. Ani jedna se však neujala. Krnov dále tlačil na pilu, ale žádnou kloudnou akci si již nevytvořili. Naopak domácí mohli skóre navýšit, když hrál Krnov vabank. Ti si však také vylámali zuby na hostujícím gólmanovi. Pustá Polom nakonec zkušeně dotáhla zápas k vítězství.

Pustá Polom si poradila s Krnov a posunula se na 9. místo. Krnov zůstává čtrnáctý.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “V prvním poločase jsme měli utkání pod kontrolou, i když jsme hráli poprvé na trávě a k tomu ještě strašně foukalo. Do poločasu jsme vstřelili branku a doufal jsem, že se v druhém trošku uklidníme, hráli jsme s větrem. Paradoxně soupeř zjednodušil hru a my jsme nebyli zase tak silní v kombinaci a přišlo mi, že jsme si ani nevěřili. Šance hosté neproměnili, ale my na druhé straně také ne. Pro nás je to důležité vítězství, které bylo hodně vydřené.“

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí týmu: “Pro nás to bylo smolné utkání, protože jsme si určitě nezasloužili prohrát. Na šance jsme vyhráli, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Domácí si body sice vybojovali, ale myslím si, že by pro nás alespoň ten bod byl zasloužený.“

V. Minařík [-] - M. Švábík [-] (87. J. Frank [-] ) , A. Blucha [-] , L. Poštulka [-] , R. Vítek [-] (90. D. Kostera [-] ) , P. Pomp [-] , T. Mrázek [-] , M. Rodek [-] (65. P. Malík [-] ) , M. Minařík [-] (55. M. Šmíd [-] ) , T. Kludka [-] (76. M. Matějček [-] ) , P. Potůček [-]

J. Řeháček [-] - D. Mrukvia [-] , J. Houdek [-] , M. Ostrák [-] , M. Pokorný [-] - J. Hrubý [-] , J. Strýček [-] (55. D. Čevela [-] ) , J. Šimčík [-] , N. Tümmler [-] - A. Miškev [-] (76. T. Korchan [-] ) , M. Havlíček [-] -

ŽK: 46. M. Minařík .
Hráči zápasu: V. Minařík , T. Mrázek , M. Minařík - J. Hrubý .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: OCHODEK Jiří - PICMAUS Jiří, TOMŠÍK Zbyněk.