30.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Břidličná si z Oldřišova odváží pouze bod

6

Břidličná by si v případě výhry ujistila dosavadní druhé místo.

Hosté na domácí vletěli, poločas však skončil remízou

Zápas začal ve vysokém tempu. Iniciativy se ujali hosté. Již ve 3. minutě zahrozil z pravé strany Holčák, když si zasekl balón před Droppou a odcentroval na Sklenaříka, ten však uklouzl na balónu a Anděl míč zpacifikoval. Další akce vznikla o dvě minuty později. Droppa nezvládl svůj obranný zákrok, když na něj letěl vysoký balón. Ten odehrál pouze za sebe na Lukáše Mohylu, který se pokusil přehodit gólmana Anděla, který ho pohotovým zákrokem vyškrábl na břevno. Od toho se odrazil na Martina Sklenaříka, který však svou střelu namířil pouze do gólmana. Ve 14. minutě vstřelili gól hosté. K míči se dostal Adam Ondra a svou střelou překonal Anděla. V průběhu půle se hra vyrovnala a domácí hrozili především z brejků. Ve 28. minutě Dřizgevič krásně vyslal Bořuckého, který šel z půlky sám na gólmana a obstřelil ho – 1:1. Ve 31. minutě hosté zahrávali roh, na který si naběhl z rohu šestnáctky Holčák, ale Anděl skvěle zasáhl. Ve 44. minutě kopal Janík z pravé strany roh. Míč šel přímo na volej Bořuckému, kterému zkazil radost z gólu jeden z obránců.

Nerozhodný stav přetrval až do konce

Druhý poločas začal podobně, jako první půle. Hosté měli více ze hry. V 51. minutě se odehrála nadějná standardní situace. Holčák z 23 metrů překopl zeď, jeho pokus však vykryl skvěle chytající Anděl. Z následného rychlého brejku měli šanci domácí. Dřizgevič vyslal Bolackého, který sice vystřelil, ale kopu chyběla potřebná razance a navíc šel mimo. V 70. minutě měl největší šanci hostí Holčák, když postupoval sám na gólmana, ale ten ho vychytal. Další zásadní situace se v zápase již neodehrály.

Oldřišov vydřel doma bod proti Břidličné, která tímto zaváháním klesla v tabulce na průběžné 3. místo.

TJ Břidličná
Marcel Cudrák, hráč: “Myslím, že jsme na domácí vletěli a mohli jsme rozhodnout v prvních dvaceti minutách. Pak se hra vyrovnala a domácí hrozili z brejků. Jeden se jim podařil. Pak už to bylo vyrovnané a šance byly na obou stranách. V druhém poločase jsme si vytvořili nějaké šance, ale ty se bohužel neproměnily. Hezký zápas na těžkém terénu. Bod bereme, ale při troše štěstí mohly být i tři.“