30.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Vyrovnané utkání skončilo krutou porážkou pro Český Těšín

6

Polanka dala Českému Těšínu lekci z produktivity.

Vyrovnaný poločas skončil lépe pro Polanku

Utkání se odehrálo na umělém trávníku ve vysokém tempu. Byla v něm spousta důrazu a osobních soubojů. Hra měla spád a fanoušci si určitě přišli na své. První šanci zápasu měli hosté v 19. minutě, po centru Koutného na zadní tyč jej vrátil Talián hlavou před branku, kde byl Bartoš, který ho poslal nad břevno. Domácí zahrozili o pár chvil později. Po chybě v rozehrávce hostů prošel po levé straně Siekiera, ale vystřelil nad Řehulkovu branku. O minutu později po chybě Vybírala překonal Řehulku domácí Vlachovič. Míč však svým rychlým jednáním zvládl vykopnout dobíhající Andrýsek do bezpečí. Ve 28. minutě po akci Skřehoty a Šustera zakončoval z první Kaluža, kterému střelu zblokoval domácí obránce na roh. Ve 33. minutě to zkusili domácí, Siekiera prošel opět po levé straně, ale Řehulka jeho střelu chytil. Vzápětí už padla první branka v utkání. Po centru Kaluži z levé strany nedal Pechovi šanci Roman Bartoš – 0:1. V prvním poločase se toho už více neudálo.

Bartoš dokázal zkompletovat hattrick

Druhá půle začala náporem Polanky. Skřehot z levé strany nacentroval před branku na hlavu Bartoše, jehož pokus chytil Pecha. O chvíli později to zkoušel z dvaceti metrů Koutný, Pecha byl opět připraven. V 57. minutě už však kapituloval. Talián prošel po pravé straně, přihrál volnému Kalužovi, který trefil tyč. Od ní se míč dostal k volnému Bartošovi a ten už si s nabídnutou příležitostí dokázal poradit a míč uklidil do opuštěné svatyně – 0:2. Domácí si také vytvořily své šance, ale ani jednu nedovedly do zdárného konce. V 73. minutě dokonal Bartoš hattrick. Skřehot poslal míč do běhu Koutnému, který přesnou přihrávkou našel již zmiňovaného Bratoše, který z první prostřelil Pechu – 0:3.

Polanka se díky zaváhání Břidličné posunula na průběžné 2. místo. Český Těšín zůstává osmý.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “Pro nás je za dnešní předvedenou hru výsledek 0:3 velmi krutý. Bohužel jsme zahodili tři tutovky a na to jsme doplatili. Soupeř byl dopředu velice pohyblivý. Všechny góly jsme dostali po centrech a soupeř byl velice efektivní v koncovce. Musím uznat, že měli kvalitu a zkušenosti. Celková kvalita zápasu mě potěšila. To, že jsme prohráli takovým rozdílem, je pro nás kruté. Dle mého by tomu seděla spíše remíza nebo výhra maximálně o gól na obou stranách. Z mé strany je i přes tento výsledek spokojenost s předvedenou hrou.“

V. Pecha [-] - S. Zogata [-] (57. V. Bujok [-] ) , P. Šiška [-] , M. Folwarczny [-] , M. Vlachovič [-] , D. Michalisko [-] (67. M. Krucina [-] ) , M. Sostřonek [-] , D. Siekiera [-] (75. J. Zogata [-] ) , D. Bolek [-] , P. Matuszek [-] , O. Byrtus [-]