30.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

Vyrovnané utkání skončilo krutou porážkou pro Český Těšín

6

Polanka dala Českému Těšínu lekci z produktivity.

Vyrovnaný poločas skončil lépe pro Polanku

Utkání se odehrálo na umělém trávníku ve vysokém tempu. Byla v něm spousta důrazu a osobních soubojů. Hra měla spád a fanoušci si určitě přišli na své. První šanci zápasu měli hosté v 19. minutě, po centru Koutného na zadní tyč jej vrátil Talián hlavou před branku, kde byl Bartoš, který ho poslal nad břevno. Domácí zahrozili o pár chvil později. Po chybě v rozehrávce hostů prošel po levé straně Siekiera, ale vystřelil nad Řehulkovu branku. O minutu později po chybě Vybírala překonal Řehulku domácí Vlachovič. Míč však svým rychlým jednáním zvládl vykopnout dobíhající Andrýsek do bezpečí. Ve 28. minutě po akci Skřehoty a Šustera zakončoval z první Kaluža a jeho střelu zblokoval domácí obránce na roh. Ve 33. minutě to zkusili domácí, Siekiera prošel opět po levé straně, Řehulka jeho střelu chytil. Vzápětí už padla první branka v utkání. Po centru Kaluži z levé strany nedal Pechovi šanci Roman Bartoš – 0:1. V prvním poločase se toho už více neudálo.

Bartoš dokázal zkompletovat hattrick

Druhá půle začala náporem Polanky. Skřehot z levé strany nacentroval před branku na hlavu Bartoše, jeho pokus chytil Pecha. O chvíli později to zkoušel z 20 metrů Koutný, Pecha byl opět připraven. V 57. minutě už však kapituloval. Talián prošel po pravé straně, přihrál volnému Kalužovi, který trefil tyč. Od ní se míč dostal k volnému Bartošovi a ten už si s nabídnutou příležitostí dokázal poradit a míč uklidil do opuštěné svatyně – 0:2. Domácí si také vytvořily své šance, ale ani jednu nedovedly do zdárného konce. V 73. minutě dokonal Bartoš hattrick. Skřehot poslal míč do běhu Koutnému, který přesnou přihrávkou našel již zmiňovaného Bratoše, který z první prostřelil Pechu – 0:3.

Polanka se díky zaváhání Břidličné posunula na průběžné 2. místo. Český Těšín zůstává osmý.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: “Pro nás je za dnešní předvedenou hru výsledek 0:3 velmi krutý. Bohužel jsme zahodili tři tutovky a na to jsme doplatili. Soupeř byl dopředu velice pohyblivý. Všechny góly jsme dostali po centrech a soupeř byl velice efektivní v koncovce. Musím uznat, že měli kvalitu a zkušenosti. Celková kvalita zápasu mě potěšila. To, že jsme prohráli takovým rozdílem, je pro nás kruté. Dle mého by tomu seděla spíše remíza nebo výhra maximálně o gól na obou stranách. Z mé strany je i přes tento výsledek spokojenost s předvedenou hrou.“

V. Pecha [-] - S. Zogata [-] (57. V. Bujok [-] ) , P. Šiška [-] , M. Folwarczny [-] , M. Vlachovič [-] , D. Michalisko [-] (67. M. Krucina [-] ) , M. Sostřonek [-] , D. Siekiera [-] (75. J. Zogata [-] ) , D. Bolek [-] , P. Matuszek [-] , O. Byrtus [-]