30.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Háj smolně prohrál s Brušperkem

37. P. Dao - 11. D. Krejčok , 59. J. Bogdan
6

Háj před utkáním ztrácel na svého soupeře z Brušperku šest bodů. I přes množství šancí si všechny body odváží hosté.

Háj zahazoval vše, co se dalo, poločas skončil nerozhodně

Jako skoro všechny zápasy tohoto kola, i tento ovlivnilo počasí – především vítr. Již v 11. minutě, po špatné rozehrávce domácích, se k míči dostali hráči Brušperku. První střelu gólman Hlaváček vyrazil, ale bohužel pro domácí do prostoru, kde byl osamocený Dominik Krejčok, který míč doklepl do brány – 0:1. Od inkasované branky se rozjeli domácí. Okolo 20. minuty začali kombinační akci po levé straně přes Luboše Komárka, který odcentroval na malé vápno, kde stál Igor Janíček. Ten ale trestuhodně branku přestřelil. O pár minut později další útok domácího Háje skončil hlavičkou, která však byla nepřesná a trefila pouze bránícího hráče. Háj nadále zvyšoval tlak na soupeře. Domácí kopali nespočet rohů, ale nedokázali ani vystřelit. Ve 38. minutě se domácí konečně dočkali vyrovnání. Po kombinaci Malchárka a Eršila se balón dostal ke Komárkovi, který opět nacentroval do vápna a Pouwedeoi Dao nekompromisně zavěsil pod břevno – 1:1. Háj nadále diktoval tempo. Do konce poločasu si vytvořil i další dvě tutovky, které však neproměnil.

Domácí pohřbila chyba obrany

Druhý poločas měl stejný průběh a dominovali především domácí. V průběhu poločas zahrávali spoustu standardních situací, žádná však hosty neohrozila. V samostatném nájezdu se ocitl Zdeněk Eršil, který svou šanci neproměnil. Do podobného nájezdu se dostal také Dao, který však místo střely volil kličku do tří obránců a míč ztratil. Jakoby toho nebylo pro domácí málo, udeřili hosté. V 59. minutě po chybě pravého obránce se stoperem šel do šance Jakub Bogdan, který prostřelil Hlaváčka – 1:2. Domácí se i přes nepřízeň osudu dále snažili alespoň o vyrovnání. V dalším průniku se ocitl střídající Ondřej Prokša, ale hostující brankář Pacanovský střelu zlikvidoval. Vyvrcholením marné snahy domácích byla šance po standardní situaci, když se balón dostal na malé vápno, ale domácí neodkázali trefit prázdnou branku a míč šel pouze do boční sítě.

Háj prohrál po vlastních chybách a Brušperku věnoval všechny tři body.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí mužstva: “Sami jsme si zápas prohráli, protože to, co jsme dneska spálili, se málo kdy vidí. Díval jsem se do záznamů, které při svém působení v klubu shromažďuji a nenašel jsem utkání, ve kterém naši střelci zahodili takové tutovky a oni prakticky z ničeho dokázali dát dvě branky. Soupeř hrál první poločas s větrem. Dokázali dát gól a my druhý poločas také s větrem ne. Kopali jsme spoustu rohů, ale nedokázali jsme vystřelit. Dneska jsme prohráli vyhraný zápas. Bohužel.“

P. Hlaváček [-] - J. Stošek [-] , Š. Blažej [-] , T. Trupl [-] , L. Malcharek [-] , L. Komárek [-] (84. M. Vyležík [-] ) , J. Jesch [-] (84. J. Lampa [-] ) , I. Janíček [-] , P. Uvíra [-] (72. Š. Továrek [-] ) , P. Dao [-] (78. O. Prokša [-] ) , Z. Eršil [-]