20

Poločas skončil bez branek

V posledním kole jsme ještě chtěli zabojovat o konečné třetí místo v soutěži. První poločas byli domácí nebezpečnější. Věděli jsme, že budou hrozit hlavně ze standardních situací. Naše obrana ale pracovala téměř bezchybně, dvakrát nám sice propadl míč za obranu ale soupeř toho nevyužil. Nám se podařilo do poločasu několikrát ohrozit domácí branku, kdy byl aktivní hlavně Voldřich, ale domácí brankář byl pozorný. Poločas tak skončil 0:0.

Domácí berou všechny body

Do druhé půle jsme nastoupili aktivněji a po narážečce s Kubem nám Josef Mazanec technickou střelou za hranicí šestnácky zajistil vedení 1:0. Kontrolovali jsme vývoj zápasu a soupeře do ničeho nepustili. Chvíli na to vyslal náš Vohák do samostatného úniku Hladílka, ale ten si v rozhodující chvíli zašlápl míč. Pak přišla kritická 70. minuta, kdy jsme prohráli souboj a po několika nepřesnostech propadl míč za naší obranu a kde domácí zblízka prostřelili naše brankáře a vyrovnali na 1:1. Hned z naší špatné rozehrávky na půlce přišel dlouhý míč za naší obranu a soupeř šel do vedení 2:1. To byl zlomový okamžik zápasu, kdy jsme ani ne během minuty prohrávali. Pak už se většině hráčů zablokovala hlava a nešli ani nohy a zápas jsme jenom dohrávali. Soupeř pak přidal ještě dvě branky a zápas tak skončil 4:1. Zbytečně jsme tak ztratili dobře rozehraný zápas.

Autor: Václav Kroupa