16

Novosedly nad Nežárkou v utkání 23. kola Okresního přeboru porazily na domácím hřišti Stráž nad Nežárkou 3:1 a ukončily její vítěznou šňůru. Hostující celek vyhrál poslední čtyři zápasy a chtěl uspět i v Novosedlech. Stráž na vedoucí gól domácích zareagovala vyrovnávací trefou, ovšem na další góly Mihárika a Mazance už odpověď nenašla.

První poločas skončil nerozhodně

Už od začátku bylo na domácích hráčích vidět, že to tentokráte nebude žádná fotbalová hitparáda. Než se domácí rozkoukali soupeř rychle rozehrál po pravé straně a osamocený strážský veterán Vlastimil Čurda v poklidu zasunul míč do naší brány - 0:1 . Pak měl dvě velké příležitosti domácí kanonýr Vohák z trestných kopů kolem velkého vápna, ale bohužel tentokrát neměl svůj den. V 15. minutě si narazil Josef Mazanec s Kroupou a tvrdou střelou z více jak dvaceti metrů s přispěním tyče vyrovnal na 1:1. Ve 27. minutě si navedl Vohák míč na střelu a svoji slabší nohou trefil tyč. Bohužel na odražený míč hráči jenom koukali a tak si ho brankář Jedlička v klidu sebral. To bylo bohužel v prvním poločase z obou strany vše, soupeř byl více na míčí ale žádnou větší příležitost si nepřipravil.

Domácí berou všechny body

Druhý poločas byl z domácí strany opoznání lepší ale... Pořád se snažili jenom nakopávat dlouhé míče přestože soupeř měl vzadu výškovou převahu. Zápas vůbec nepřipomínal derby. Bojovnost a nasazení z minulých zápasů se vytratila. Když už to vypadalo na remízu, tak se odrazil míč ve schrumáži před soupeřovou brankou od kolene Milana Minárika a novosedelští vedli 2:1. O tři minuty později domácí zahrávali trestný kop z více jak pětadvaceti metrů. K míči se postavil Josef Mazanec a neskutečnou dělovkou zvýšil na 3:1. V tomto utkání to z domácí strany bylo hodně odevzdané. Fotbal tentokráté plakal, ale Novosedly potvrdily domácí stoprocentní bodovou úspěšnost.

Autor: Václav Kroupa