23.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Hulínská Admira dokázala vyhrát v Chropyni

R. Podaný , 60. M. Vaňhara - 16. J. Kubo , 35. J. Kubo (p.) , 66. A. Tabara
13

Kroměřížské derby bylo na programu v nedělním odpoledni v Chropyni, kde se představila hulínská Admira. Hosté v posledním kole doma vyhořeli s Jaroslavicemi a v Chropyni si chtěli napravit reputaci. To se jim podařilo dokonale, Admira vedla po půli o jednu branku. Domácí srovnali, ale Tabara rozhodl v 66. minutě o zisku tři bodů pro Hulín.

Hosté první půli vyhráli o jedinou branku

"Utkání začalo naší velkou šancí, ve 2. minutě vystřelil z vápna Kubo, branař jeho střelu vyrazil jen před sebe, ale osamocený Karamon zblízka netrefil bránu. Vše jsme napravili v 15. minutě, do přečíslení dva na jednoho se dostali Tabara s Kubem a po nezištné Tabarově přihrávce dává Kubo do prázdné brány náš vedoucí gól - 0:1. V 18. minutě však chyboval Zavadil jako poslední, ztratil v souboji míč a domácí srovnali na 1:1. Ve 23. minutě mohl zvýšit Tabara, uličkou mezi obranu dostal míč před branaře, ten ale jeho střelu vyrazil nohou. Ve 35. minutě byl ve vápně faulován Tabara a Kubo z penalty vrátil vedení na naši stranu - 1:2. Domácí se snažili vyrovnat, praktikovali spíše nakopávané míče k naší bráně, ale do poločasu jsme vedení uhájili", viděli úvodní dějství fotbaloví činovníci z Hulína.

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

Z webu Hulína:

Druhou půli začali snahou o vyrovnání lépe domácí, ale stav se nezměnil do 60. minuty, kdy po našem rohu získali domácí míč a z rychlého brejku střelou k levé tyči vyrovnali na 2:2. Naše odpověď netrvala dlouho, v 66. minutě našel přesným centrem Miklík ve vápně Tabaru, který přesnou hlavičkou znovu otočil skóre - 2:3. Snaha domácích o vyrovnání přišla v 73. minutě, kdy po faulu v našem vápně kopali penaltu, tu však domácí střelec poslal jen do tyče. My jsme poté chodili do otevřené domácí obrany, velkou šanci měl opět Tabara, ale sám před branařem znovu trefil jen jeho nohy. V hektickém závěru se domácí snažili vyrovnat, v 89. minutě vytáhl fantastickým zákrokem Vajda střelu do pravé šibenice a v 90. minutě hlavičku chytil na brankové čáře. Těsné vítězství jsme tak udrželi do konce a odvezli domů tři perně vydolované body.

FK Chropyně
web Chropyně: Ztratili jsme po dramatickém průběhu všechny tři body.

FK Admira Hulín
web Admiry Hulín: Po nepovedené zápase doma s Jaroslavicemi jsme dokázali venku opět zvítězit a všichni hráči si zaslouží pochvalu za bojovný a kolektivní výkon znovu podpořený výborným Vajdou v bráně. V neděli nás čekají doma Příluky.