23.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Lužkovice potvrdily s Kostelcem u Holešova roli favorita

29. V. Tichý (p.) , 44. J. Král , 72. A. Rudl , 84. Z. Polepil , 90. Z. Polepil
13

V Lužkovicích se představil poslední tým tabulky z Kostelce u Holešova. Hosté v posledním utkání v domácím prostředí udolali Slavkov pod Hostýnem, v Lužkovicích ale tahali od začátku za kratší konec. Domácí v prvním dějství vsítili dvě branky. Po přestávce domácí přidali další tři góly a vypovodili hosty nakonec s pětibrankovým příděllem.

Domácí celek šel do dvoubrankového vedení

Utkání bylo první půlhodinu vyrovnané a soupeři si nic nedarovali, svým výkonem hosté z Kostelce překvapili domácí svým pohybem a kombinací. Ve 29 minutě pronikl Světlík do vápna, byl faulován a z nařízené penalty se nemýlil Tichý – 1:0. Hosté mohli srovnat, ale bomba Geráta jen těsně minula Jenčekovu bránu. Domácí se uklidnili a samém závěru po perfektní české uličce od Januše šel Král sám na branku hostů a své sólo proměnil – 2:0. Domácí přehrávali hosty ve středu hřiště díky výkonu Ivo Světlíka, jemuž dobře sekundoval hlavně ve druhém poločasu navrátilec z Viktorie Otrokovice  mladý Václav Tichý. V obraně hrál prim díky chytré poziční hře nestárnoucí Vlastimil Januš.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili tři branky

"Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění  hlavně díky hráčům, kteří ještě v minulé sezóně hráli v dorostu, začali si vytvářet jednu šanci za druhou. Nejdříve Paták, potom Novotný a Tichý své tutovky neproměnili. Jak se mají šance proměňovat ukázal ostatním střídající dorostenec Rudl, který měl navíc v nohách těžký zápas ve Vlachovicích. V 72 minutě zvýšil na – 3:0. V 80. minutě se dostali do šancí Rudl a  Čekal, ale přestřelili z malého vápna Kopřivovu bránu. Vše napravil lužkovický snajpr Polepil, který v 84 minutě zvýšil na – 4:0 a v  90 minutě po milimetrovém centru Tichého uzavřel skóre na – 5:0. Domácfí si tak připsali vysokou výhru", hodnotí duel fotbaloví činovníci z Lužkovic.

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, činovník: Po zlepšeném výkonu ve druhé půli si nakonec připisujeme vysokou výhru.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč:

A. Jenček [-] - M. Čala [-] , M. Paták [-] , V. Januš [-] , A. Langer [-] (35. P. Čekal [-] ) - J. Gruber [-] , I. Světlík [-] (81. J. Škrabal [-] ) , J. Novotný [-] , V. Tichý [-] - J. Král [-] (70. A. Rudl [-] ) , Z. Polepil [-] -

L. Kopřiva [-] - M. Ragoš [-] , D. Marek [-] (77. M. Nevřala [-] ) , M. Gerát [-] , J. Hradil [-] , R. Zmeškal [-] , M. Hradil [-] , L. Odložilík [-] , T. Marek [-] , D. Valoušek [-] , R. Šimčík [-]

ŽK: 66. V. Tichý - 75. R. Zmeškal .
Hráči zápasu: V. Januš , V. Tichý .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: DOSPĚL Vladimír - BRABEC Michael, KRAJČA Jaroslav (N).