21.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Lužkovice příšly o výhru s rezervou Holešova v samotném závěru

51. Z. Polepil , 82. J. Král - 77. M. Hasala , 89. Č. Čada
13

Lužkovičtí fotbalisté přivítali v sobotním odpoledni na svém stadionu hráče holešovské rezervy. V první půli prokřehlí diváci branku neviděli. Ve druhém dějství se ale s góly roztrhl pytel a padly hned čtyři. Domácí přišli o výhru až v samotném závěru, kdy srovnal Čada. V dlouho trvající penaltové loterii se z výhry radovali nakonec hostující hráči.

V první půli diváci branku neviděli

"V netradičním sobotním termínu utkání byla znát i malá divácká účast. V prvním poločase mladý tým hostů držel s domácími krok a tak se víc bojovalo ve středu hřiště. S několika střeleckými pokusy na obou stranách si poradili oba brankáři. Ze začátku druhého poločasu spustili domácí střeleckou smršť, ale bohužel bez brankového efektu. Nejdříve Polepil a pak dvakrát Král šli sami na gólmana Bakalíka, ale ten stoprocentní šance domácích bravurně zlikvidoval. V první půli tak diváci na lužkovickém hřišti branku neviděli, i přes několik příležitostí na obou stranách. Hra se však spíše odvíjela ve středu hřiště a obrany obou celků byly velmi pozorné . Neúspěšní střelci se přece jen branek dočkali, kdy se z brankami roztrhl pytel", viděli první dějství fotbaloví činovníci z Lužkovic.

Ve druhé půli padly ještě čtyři branky

"V 51. minutě vstřelil po průniku obranou a kličce brankáři Polepil vedoucí gól – 1:0. Běhaví hosté se postupně vymanili z defenzívy a po zmatku v obraně v 77. minutě srovnal Hasala na – 1:1. Pět minut nato zvýšil Král na – 2:1 a protože měli domácí zápas pod kontrolou, zdálo se , že je rozhodnuto. Že se hraje devadesát minut si musí někteří hráči dát do hlavy a ne čekat, že už má být konec. V 89. minutě po lajdáckém odkopu míče z obrany,  z hranice velkého vápna trefil Čada volný roh Šubovy branky a srovnal na konečných – 2:2. V penaltovém rozstřelu lahodícímu  oku diváka se kopalo neuvěřitelných 22 pokutových kopů. V něm byli úspěšnější hosté, kteří proměnili všech jedenáct, zatím co domácí jen deset a tak si mladý tým z Holešova odváží nečekaně dva body", hodnotí zápas fotbaloví funkcionáři místního klubu.

Na penalty vyhráli hosté

Na penalty vyhráli hosté 11:10

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, činovník: Zbytečně jsme v závěru přišli o body, zápas jsme mohli dávno před tím rozhodnout ve svůj prospěch, ale hraje se celých devadesát minut...