17.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Tečovice si vezou z Kostelce u Holešova jasnou výhru

14

V Kostelci u Holešova se představili fotbalisté tečovického Bivoje a v utkání byli jasným favoritem. Domácí celek provází i v jarní části velmi nevýrazné výkony a trápí jej i nedostatek hráčů. Hosté do půlhodiny vstřelili dvě branky a do půle přidali ještě třetí. Domácí celek nenašel recept na hru Tečovic a jeho obranu nepřekonal. Hosté navíc přidali v závěru ještě čtvrtou trefu.

Hosté dokázali v první půli vstřelit tři branky

Hosté, kteří přijeli v roli papírového favorita, měli ale výrazně usnadněnou roli, protože domácí mají problémy se složením základního kádru, podle debat s domácími fanoušky jim chybí až osm hráčů z bývalé standartní sestavy. Utkání bylo vyrovnané tak dvacet minut, pak vstřelil Michal Dorazín krásnou branku z dobrých třiceti metrů přesnou střelou těsně nad zemí, která zapadla přímo k tyči Kopřivovy branky. Po půlhodině hry se prosadil koníkem po centru zprava Shejbal a do poločasu zvýšil po standartce úplně nekrytý Chovanec už na 0:3, když měl čas si zpracovat míč na značce pokutového kopu a pak v klidu vystřelit. Ve druhém poločase tempo i úroveň hry výrazně upadly, z pohledu diváka to vypadalo, že se hraje na "půl plynu".

Hosté přidali čtvrtou branku a vezou domů tři body

"Chyběl moment překvapení, kombinace ve finální fázi postrádala oboustranně na přesnosti a zakončení a to obou stranách bylo často nepřesné. Do dobrých příležitostí by
se dostávali hosté častěji, to by si ale museli výrazněji hlídat mnohokrát odpískané postavení mimo hru. Těsně před koncem uklidil míč z oblouku pokutového území k tyči Závoda a hosté si odvážejí si plný počet bodů.  Radost může mít tábor hostí půouze ze zisku bodů, které jsou další drobnou pojistkou pro upevnění pozice v klidných vodách tabulky, protože je čeká těžký zápas na domácí půdě s jasným leadrem tabulky Fryštákem, zajíždějí pak na Veselou a doma následuje nepříjemné derby s Malenovicemi. Z hráčů lze na straně domácích pochváli jmenovce Hradilovi a i přes čtyři obdržené branky Kopřivu, u hostí Michala Dorazína a Závodu", hodnotí duel funkcionáři Tečovic.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč:

TJ Sokol Tečovice
Vladimír Kundera, funkcionář: Herní úroveň zápasu ale oboustranně pokulhávala, nicméně se ale vyznamenala obsluha udírny, jejíž pikantní klobásky šly čile na odbyt.

L. Kopřiva [-] - J. Čuzy [-] , M. Hradil [-] , D. Valoušek [-] , J. Hradil [-] , M. Václavíček [-] (46. L. Šidlík [-] ) , R. Šimčík [-] , R. Zmeškal [-] , M. Nevřala [-] (22. M. Ragoš [-] ) , R. Přikryl [-] , L. Odložilík [-]

Z. Jokl [-] - Z. Šnajdr [-] , D. Chovanec [-] , A. Ondík [-] , J. Plachý [-] - R. Závoda [-] , M. Frkal [-] , M. Dorazín [-] (63. D. Kysučan [-] ) , J. Vopatřil [-] - L. Shejbal [-] , D. Dorazín [-] (77. M. Chrastina [-] )

ŽK: 43. R. Přikryl , 46. D. Valoušek - 73. Z. Šnajdr .
Hráči zápasu: J. Hradil - R. Závoda , L. Shejbal .
Počet diváků: 127. Rozhodčí: RYBKA Ondřej - VYCHODIL Michal, KOLÁŘ Jan.