14.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Holešov si dal na Provodově dvě vlastní branky a odjíždí s prázdnou

16. J. Kovář , 35. J. Chudárek (vl.) , 52. M. Charuza (vl.) , 63. J. Kovář - 51. M. Olša , 59. D. Pavelka
5

Provodov hostil v závěrečném  kole tým z Holešova a chtěl si napravit reputaci z posledního nepovedeného utkání s Brumovem. To se mu nakonec i podařilo, neboť hosté z Holešova již po půli prohrávali o dvě branky. Ve druhém dějství padly další čtyři góly. Za zmínku stojí, že hosté si v utkání vstřelili dvě vlasní branky.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

Josef Rak, trenér Provodova: „V úmorném vedru se hrál oboustranně pohledný fotbal. Postupně jsme byli lepším týmem, což jsme vyjádřili dvěma brankami Kováře a Garguláka. Podstatné věci se udály hned na začátku druhé půle. Nejprve hosté po rohu zkorigovali stav na 2:1, aby o dvě minuty později nás vlastencem poslali opět do dvoubrankového vedení. Totéž se opakovalo o deset minut později, Holešovští opět snížili na rozdíl gólu, aby za minutu Kovář krásnou křižnou střelu vzal náskok zpět. Pak už se utkání dohrávalo v pouťovém tempu. Jsem rád že jsme povinné poslední utkání proti kvalitnímu soupeři zvládli. Sezona pro nás skončila úspěchem, splnili jsme si cíl a za to jsem klukům osobně poděkoval.“

Ve druhém dějství se strhla branková přestřelka

Martin Malík, trenér Holešova: „Poslední zápas pro nás nedopadl dobře. Do utkání jsme nevstoupili tak, jak jsme si řekli v kabině. Soupeř má v týmu zkušené hráče. Chtěli jsme i v tom horkém počasí hrát s míčem, minimálně nabízet soupeři šance z našich chyb a hrozit rychlými přechody po krajích. Ty po stranách se nám dařily, ale nedokázali jsme najít přesně hráče před brankou. Naopak domácí převážně po našich chybách nebo odražení skórovali. Za stavu 2:1 jsme ještě cítili šanci, ale následná trefa Provodova nás dostala ze hry.“ Provodov tank bere z utkání tři body a spravil si chuť po vysoké prohře od Brumova. Hosté odjíždíme s prázdnou, kdy domácí tým plný zkušených hráčů dokázal využít jejich individuálních chyb.

FC RAK Provodov
Josef Rak, trenér: Dále bych chtěl pogratulovat Skašticím k vítězství v Krajském přeboru, popřát jim hodně úspěchů v divizi a na dálku jim předat pomyslnou korunu krále naši krajské soutěže