26.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Morkovice potvrdily s Juřinkou roli favorita

8. D. Tesař , 14. D. Hradil , 49. D. Knap , 75. D. Judas , 88. D. Knap - 45. L. David
5

Morkovice hostily Juřinku, jejíž akcie na záchranu v soutěži se každým odehraným kolem snižují. Domácí tým od úvodu utkání plnil roli favorita a po půli vedl 3:1. Ve druhém dějství domácí přidali další dvě trefy a Juřinka nakonec odjížděla s pětibrankovým přídělem. Situace Juřinky začíná být vážná a ta bude čekat na výsledky Boršic.

Domácí celek šel v první půli do vedení

Radek Barnet, trenér Morkovic: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a po 15 minutách vedli 2:0. Hráli jsme rychle , kombinačně a získávali hodně míčů od soupeře. Měli jsme ještě další tutové šance ke zvýšení vedení, ale bohužel neproměnili. Dostali jsme k menší herní krizi v zápase. Řešili herní situace zbrkle, rychle a nepřesně. Chyběla nám aktivní mezihra a soupeř nás potrestal brankou ze standardní situace v posledních minutách prvního poločasu po zbytečné ztrátě ve středu hřiště. Do druhého poločasu jsme vstoupili znovu dobře brankou na 3:1 a to nás uklidnilo. Utkání jsme zvládli, přidali branky a zakončili domácí utkání ziskem tří bodů.“

Domácí přidali další dvě branky

Hosté z Juřinky v minulém kole ztratili body ve valašském derby s Velkými Karlovicemi, kdy ještě deset minut před koncem vedli o dvě branky. To mělo určitě vliv na psychické rozložení týmu i pro duel v Morkovicích. Juřinka přicestovala do Morkovic v jedenácti lidech a po utkání doresteneckého týmu si vzala ještě dva mladíky alespoň na střídačku. Domácí vstoupili do utkání velmio aktivně a po patnácti minutách již vedli o dvě branky. Hostům se z ojedinělé akce podařilo chvíli před poločasem snížit na jednobrankový rozdíl. Domácí ve druhém dějství přidali další branky a nakonec berou zaslouženou výhru. Juřinku čeká v posledním kole v dobré formě hrající Brumov a to bude se Záchranou mít velmi těžké, navíc Boršice hostí otrokovický Baťov.