25.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Poslední Juřinka v závěru zkolobala v souboji s Velkými Karlovicemi

5

Valašské derby bylo k vidění v sobotním odpoledni v Juřince, kde zavítali fotbalisté z Velkých Karlovic + Karolinky. Domácí celek stále bojuje o záchranu v soutěži a stále soupeří s Boršicemi. Hosté v úvodu zápasu tahali za kratší konec a Macíček je potrestal brankou do šatny. Když přidal Vavřík druhou branku, zdálo se, že se zrodí překvapení. Karlovjané ale předvedli mohutný finiš a dokázali ještě srovnat. Navíc se jim dařilo i v následné penaltové loterii.

Domácí dali branku do šatny

Velké Karlovice byly v duelu v Juřince favoritem, i když jejich poslední výsledky byly jako na houpačce. Domácí tým se stále snaží o záchranu v soutěži a tentokrát od výhry nebyl vůbec daleko. Utkání bylo bohaté na branky a také přineslo hodně brankových příležitostí. Domácí tým se dostal do vedení těsně před odchodem do šaten. Ve druhé půli pokračovala ofenzívní kopaná bez většího bránění a domácí si po gólu Vavříka vypracovali již dvoubrankový náskok. Poslední desetiminutovka však patřila Velkým Karlovicím. Hosté v 83. minutě snížili Pavelkou, aby o minutu později kanonýr Škrabák vyrovnal. V závěru mohly oba celky utkání rozhodnout ve svůj prospěch, což se jim ale nepodařilo. Na penalty pak vyhráli hosté a berou bod navíc.

Hosté dokázali utkání ještě zremizovat

Norbert Škorňa: „Z obou stran jedna šance střídala druhou. Mohlo to klidně skončit 6:6. Z tohoto pohledu je remíza zasloužená. Nicméně jsme zklamaní, bohužel jsme ještě necelých deset minut před koncem vedli 2:0 a měli dost šancí, jak zápas rozhodnout. Nedali jsme a soupeř během dvou minut srovnal a šlo se na penalty. Jednu jsme neproměnili, Velké Karlovice byly neomylné, a tak brali bod navíc. Záchrana v soutěži je nyní v rovině teorie, zkusíme ještě zabojovat a uvidíme, jak to nakonec dopadne.“
Jaroslav Valián, předseda Velkých Karlovic: „V utkání nevalné úrovně jsme o bodu rozhodli v samotném závěru. Šancí bylo na obou stranách požehnaně, a tak nakonec rozhodovaly penalty a my byli těmi šťastnějšími. Na takové zápasy nutno rychle zapomenout, nejsou důstojné krajského přeboru.“

Na penalty vyhráli hosté

V následné penaltové loterii  se více dařilo hostím.

TJ Juřinka
web Juřinky:

FC Velké Karlovice+Karolinka
Jaroslav Valián, funkcionář: V utkání jsme prohrávali již o dvě branky, nakonec jsme srovnali a v penaltách vybojovali dva body.

TJ Juřinka
P. Holáň [-] - R. Šnajdr [-] , P. Goláň [-] (39. V. Krajča [-] ) , O. Hyrník [-] , R. Fröhlich [-] , D. Vavřík [-] , M. Macíček [-] , N. Škorňa [-] , L. David [-] , F. Šobora [-] (68. A. Koleček [-] ) , V. Olšovský [-]

T. Bil [-] - T. Ondřejka [-] (72. M. Jurajda [-] ) , J. Mikula [-] - V. Vašut [-] , L. Němec [-] - J. Pavelka [-] , P. Škrobák [-] - J. Langer [-] (62. P. Maliňák [-] ) , J. Kučera [-] , J. Podešva [-] , M. Melichařík [-]

ŽK: 37. D. Vavřík - 35. V. Vašut , 54. J. Podešva , 87. J. Kučera .
Hráči zápasu: D. Vavřík - J. Pavelka .
Počet diváků: 133. Rozhodčí: AMBROZ Zdeněk - KOTAČKA Rostislav, SCHNÜRMACHER Filip.