25.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Brumov skvělým finišem otočil duel s Morkovicemi

5

Do Brumova zavítali fotbalisté z Morkovic a utkání se hrálo netradičně v nedělním dopoledni. Ve hře bylo i další možné postupové místo do nové divizní skupiny, neboť se velmi nahlas hovoří o nepřihlášení sestupujícího Hulína do Divize. Po bezbrankové první půli jako první udeřili hosté, domácí celek ale dokázal v poslední patnáctiminutovce utkání čtyřmi brankami otočit.

V první půli branka nepadla

Zdeněk Žáček, asistent trenéra Brumova: „Hráči Morkovic vstoupili do prvního poločasu aktivněji, ale naše obrana je do žádných vyložených šancí nepustila. Naopak jsme to byli my, kdy jsme se dostali do slibných příležitostí, ale J. Bůbela a ani L. Křivánek netrefili branku soupeře. Ve 48. minutě po naší zahrávané standardní situaci hráči hostů rychle rozehráli míč na nikým neobsazeného Oplta a ten s přehledem svoje sólo proměnil. V 60. minutě jsme změnili rozestavení hráčů, z místa středního obránce se přesunul do útoku M. Novák a na naší hře to bylo hned poznat. Začali jsme být aktivnější před brankou hostů a v 73. minutě M. Chovanec vyrovnal střelou z malého vápna na 1:1. O pět minut později D. Juřica po zahrávaném rohovém kopu krásně zakončil hlavou do levé šibenice branky Morkovic. V 81. minutě z 18 metrů vystřelil J. Fojtík a zvýšil na 3:1 a v 85. minutě upravil stav na konečných 4:1 hlavou L. Křivánek.“

Domácí dokázali utkání ještě otočit

Radek Barnet, trenér Morkovic: „ Styl Brumova a to nakopávaných míčů, dlouhých autů a samozřejmě standardních situací nám dělal velké problémy. První poločas jsme zvládli a dokonce ve 41. minutě měli tutovku, ale zastavila nás tyč. Po přestávce byla naše aktivita proměněna ve vedení, kdy se po rychlé akci prosadil Oplt. Velká škoda, že nás nám chvíli poté nepodařilo zvýšit náskok po přečíslení a další obrovské šanci. V této fázi byla hra v naší moci, jenže v 73. minutě přišel nepřesně vyhodnocený dlouhý aut soupeř do vápna a Brumov vyrovnal. O pět minut později přišel rohový kop, po němž nepokrytý Juřica otočil výsledek. Od tohoto okamžiku bylo na hřišti už jen jedno mužstvo, každopádně výsledek je pro nás hodně hořký.“

FC Brumov
web Brumova: Těžké utkání s Morkovicemi jsme nakonec po pěkných brankách otočili ve svůj prospěch.

FC Morkovice
web Morkovic: Celkově i výsledkově jsme utkání nezvládli. Stálo proti nám mnoho aspektů, které můžeme a také nemůžeme ovlivnit. Uvedu ty, co můžeme ovlivnit a to je soupeř, který hrál za hranicí pravidel, důrazně, agresivně, fyzicky dobře připraven.